Wpis z mikrobloga

@Krupier: No i piękne samozaoranie.

Żeby nie było, że jestem totalnie nieobiektywny to: ABS MOŻE wydłużyć drogę hamowania w kilku sytuacjach. Wspomnę o 2 (z 4 wymienionych)gdyż pozostałe są na tyle śmieszne i niespotykane, że nie warto. Czysty lód i wyboista droga.


Jak mama da Ci samochód w zimie, to przejedź się gdzieś, gdzie jest pusto i ślisko i sprawdź (zmierz), jak hamuje. A potem pojedź w lecie, kiedy mama już
@semperfidelis: samozaoranie, mama. :d Ile ty masz lat? :)

Nie jezdze od wczoraj kolego, ABS nie raz już mi się przydał i wiem, że nie wydłuża mi drogi hamowania (w sposób znaczny oczywiście, centymetrów nie licze).

Może masz z dupy opony. :)
@Krupier: A może na lodzie hamuję z wiatrem, który pcha mnie dalej? Co jeszcze wymyślisz, żeby tylko obronić swoją z dupy tezę, która obalana jest przez każdego, kto choć raz hamował na lodzie? Nawet sam ją obaliłeś swoim linkiem.

Tu nie chodzi o centymetry, tu chodzi o kilkanaście-kilkadziesiąt procent dłuższą drogę hamowania, czyli już grube metry, które decydują o tym, czy #!$%@? babę na przejściu, czy nie.
@semperfidelis: moja teza jest z dupy bo ty i twoje linki tak mówia, aha. :)

Tak jak pisalem, nie jezdze od wczoraj.

@Shodan56: bo to zależy od wielu czynników? Ktoś będzie miał 0 klocków/szczęk i z dupy opony plus rozwalone zawieszenie to będzie krzyczał, że ABS do dupy bo dłużej hamuje! ;)
@semperfidelis: @Krupier: Też tak myślałem, ale po obejrzeniu kilku filmów zmieniłem zdanie.

tu np. dobrze widać, że ABS spowodował by kolizje.

Ciekaw jestem, czy w nowych samochodach system ABS rozróżnia stan nawierzchni (zimą np śnieg) i automatycznie pozwala na blokowanie kół w sytuacji awaryjnej (pedał w podłogę).
@Wladyslaw_Jagiello:

Seryjnie we wszystkich nowych modelach Cayenne.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Na razie dla bogatych, ale o to pytałem przecież. Możliwe, że za kilka lat się bardziej upowszechni.

Ja na razie jeżdżę pełnoletnim samochodem (ze sprawnym ABS) i jak jest ślisko/śnieg na drodzę to zwalniam i zwiększam odstęp od poprzedzającego samochodu - na razie skutecznie od 5 lat (wcześniej był Peugeot 405 ale ABS tam nie działał