Wpis z mikrobloga

#linux #debian #ubuntu #linuxmint
Witajcie, mam pytanie znacie może jakiś dobry i sprawdzony program offline który potrafiłby przekonwertować plik doc,docx na pdf. Aktualnie otwieram to wszystko w LibreOffice i zdarza się, że tekst na kartce jest totalnie inaczej wyświetlany niż w Office. Może być linia komend albo GUI. Dzięki.
  • 10
@Nabucho: w OpenOffice tego nie próbowałem. Jak pisałem wcześniej mam Libre i tam się totalnie tekst rozjeżdża, więc podejrzewam, że w OpenOffice będzie to samo.
@harvester: Oczywiście, jest taka opcja, jednak po jej wykonaniu, dokument pdf jest tak samo rozjechany jak był już podczas otwierania w LibreOffice. Chodzi o to, że jak otwieram dokument to jest on całkowicie inaczej sformatowany niż w MS Office, drukowanie do pdf zapisuje to samo co widzę na ekranie(rozjechane) do pdf, a tego chciałbym uniknąć. (Problem w tym, że dostaje pliki docx, i jeśli chciałbym, aby były sformatowane tak, jak miał
@Tymian: Tak, konwertery online działają dobrze, ale używam ich w ostateczności. Niektórych dokumentów nie mogę od tak sobie wrzucać do sieci. Oj widzę, że chyba ciężko będzie coś podobnego znaleźć. Ach ten Microsoft.
dobry i sprawdzony program offline który potrafiłby przekonwertować plik doc,docx na pdf


@r3kc4H: Microsoft Office. Serio, serio. Jeśli ci to nie odpowiada, to nie używaj formatów doc i docx, ale np. odt.