Wpis z mikrobloga

@baletny: Bronił dziś Szulca i stwierdził, że riposta jakiegos tam Polskiego polityka była nie na miejscu.
Co za wyjątkowa szuja :)

Dodatkowo, wg niego wizja wspólnej polityka Polski z ktajami takimi jak Węgry czy Rumunia jest niedorzeczna.
Przecież temu typowi nie dałbym prowadzic nawet prognozy pogody.
@worldmaster: co do szulca to trzeba powiedzieć że jak wypowiadał się o Polsce to na ogół przesadzał. I tak też było tym razem. Jednak uważam, że sami go do tego prowokujemy.

Wegry to kraj 10 mln, w którym wcale nie żyje się tak dobrze. Gospodarka oparta głównie na przemyśle motoryzacyjnym. Pod znaleziskami o Węgrzech często użytkownicy podają informacje jak wygląda życie na Węgrzech. I z tych opisów wcale nie wygląda tak
Jednak uważam, że sami go do tego prowokujemy.

@baletny: Że co proszę? Czym go prowokujemy i kim on jest żeby się mieszać w wewnętrzne sprawy Polski?

Myślę, że Niemcy są lepszym sojusznikiem niż Węgry.

@baletny: Ok, ale to nie oznacza, że mamy mieć syndrom podnózka i na każde zawołanie padać szwabom do nóg wykonując ich dyspozycje jak to robiła POprzednia POdwładza.
@worldmaster: jesteśmy w UE. Nasze znaczenie wzrosło. Każde wydarzenia w Polsce będą komentowane. Ja go nie bronie. Powiedział za dużo, za mocno.

Mam wrażenie że takie kreowanie Polski jako podnóżka jest tylko w sferach politycznych. Na innych szczeblach ta współpraca wygląda wystarczająco dobrze.