Wpis z mikrobloga

@koters: Mam zestaw od aquael 30l ale z tą jeszcze starą lampką. Jestem z niego mega zadowolony. Jedyną wadą jest w nim grzałka, bo jest bez termostatu więc właściwie bezużyteczna. Za to ten filterek patmini to mistrzostwo. Wsadziłem na niego tylko gęstsza gąbkę i woda kryształ aż miło.
@AntiPlay: Też nie rozumiem. Po co komu jakieś krewetki? Albo ryby. Albo żółwie. Albo papugi w klatkach. Albo węże... No czysta głupota. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@koters: Na twoim miejscu dołożyłbym do 30l, zawsze to więcej wody i znacznie stabilniejsze środowisko.

Z raczków miałem Puerki z krewetkami i samce lubiły polować na krewetki (ale bardzo rzadko udawało im się coś złapać, bo są za wolne). Ponoć
@koters: Cambarellus patzcuarense Orange, ale musiałbyś bardzo zagracić akwarium i wziąć 30, a nie 20. Podobno zdarza się że potrafią chapnąć starą lub schorowaną krewetkę, ale zdrowe są bezpieczne. 1+1, jeżeli jesteś pewien samca, ale bezpieczniej jest wziąć 1+2.

Tylko ze te raki wolą twardszą i bardziej zasadową wodę. Musisz więc zrezygnować z krewetek innych niż red cherry czy babaulti. A i te krewetki kup lepiej od kogoś kto trzyma je
@koters: Ja bym raczej sam złożył zestaw tzn. kostka ze szkła optiwhite, kaskada, lampka może być aquael tylko, że barwy 6500k. Do uprawy wymagających roślin jedna i tak będzie za mało a zwierzęta lepiej wyglądają w dziennym świetle.
@daedalus_pl: nie chodzi o dołożenie do 30 a o zajmowane miejsce:) Mam terrarium z agamami błotnymi, terrarium z gekonami, żona ledwo się na kostkę 20L zgadza i to tylko dlatego, że mam urodziny;p Co do krewetek wybór padnie później, wrzucę jakiś korzeń, mchy rośliny, porobię testy wody i wtedy wybiorę albo i z krewetek zrezygnuję jak odpowiednich warunków nie będę mógł utrzymać.
@Papja: A miałem takiego raka, jedną sztukę, w
@koters: 6500k to najlepszy wybór pomiędzy oddawaniem rzeczywistej barwy akwarium a wzrostem roślin. Bez problemu będziesz pod lampką Aquaela mógł trzymać wszystko, oprócz roślin bagiennych/najbardziej wymagających trawnikowych(chociaż u mnie super rosła w low-techu i Alternanthera pod oświetleniem 0,16W/L)
6500k bierz. Ja w kostce 30l mam dwie takie 6500+8000, z ty m że mam typowo roślinną kostkę z trawnikiem. Na początku była tylko 8000k i ta barwa do obserwacji zwierząt jest nieco gorsza. Przy barwie 8000k rośliny nieco lepiej się wybarwiają i rosną, ale to samo tyczy się glonów.

65 zł za szkło http://allegro.pl/akwarium-optiwhite-proste-25x25x30-19l-4mm-i5813716116.html
jak nie jesteś z wawy to dochodzi niestety przesyłka i rzeczywiście będzie problem ze zmieszczeniem w tej