Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, #pytanie . Z jakich aplikacji usprawniających Waszą aktywność korzystacie na co dzień?

U mnie sprawdzają się:

w kategorii #zdrowie :
- Pedometer - zlicza kroki. Ostatnio czytałam o idei 10tys. kroków dziennie i takie cuś to fajny wynalazek.
- Water Drink Reminder - przypomina o wypijaniu takiej ilości płynów, żeby być pięknym i zdrowym. :p U mnie na urodę nie działa, ale dobrze tak raz na jakiś czas sprawdzić jak to u nas z nawodnieniem jest. ;)

w kategorii #komunikacja :
- niezmiennie GG #gimbynieznajo
- Messenger, bo wygodny.

w kategorii #produktywnosc :
- Todoist - bardzo intuicyjne, bardzo wygodne, wpisujesz co na kiedy do zrobienia, jak nie zrobisz się przypomina, jak zrobisz z satysfakcją skreślasz i znika. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Evernote - idealne dla ludzi, którym często przydaje się notes pod ręką, więc jeśli wpadasz za dnia na jakieś złote pomysły, zbierasz inspiracje na coś, tworzysz, albo chcesz zapisywać jakieś myśli, to taki notatnik, w którym sam wydzielasz tematyczne katalogi, z opcjami dołączania plików i robienia zdjęć fajnie się sprawdza

w kategorii #nauka - obecnie na tapecie mam #naukajezykow :
- korzystam z serii "Ucz się języka..." - masz tam np. podział na lekcje, coś w stylu fiszek do nauki języka, możesz sprawdzić pisownię oryginalną i fonetyczną, odsłuchać oryginalnej wymowy, a buźką odznaczasz, czy już umiesz, czy nie. Aplikacja procentowo zlicza Ci postępy, no i jest prosta, intuicyjna i przejrzysta. Wady: nie wszystkie języki mają już lektora, ale pracują nad tym. Świetne do przeglądania w wolnej chwili no i faktycznie widzę, że robię postępy.

Wszystkie #zadarmo (niektóre mają opcje premium, ale nie każdy ich potrzebuje).

Wołam ludzi z tagu #produktywnatwinkle , może Wy znacie jakieś użyteczne #aplikacje ? :)
  • 8