Wpis z mikrobloga

Ogólnie bardzo irytuje mnie hasło "RAM jest po to by go używać". [...]


@Ginden: Śmiechłem z tego, że ktoś może #!$%@?ąć całkiem rozsądny wywód na temat działania komputera, a jakiś gimb wrzuci w odpowiedzi na to śmieszny hehe obrazek i zgarnie od wykopków 2 razy więcej plusów xD

Informatyka to specyficzna gałąź nauki, bo komputerów używa zdecydowana większość naszego społeczeństwa, ale mało kto się na nich naprawdę zna, lecz nie przeszkadza
@troodon: No oprócz tego, że używa, to w mojej wypowiedzi była jeszcze najistotniejsza część, czyli:

mało kto się na nich naprawdę zna, lecz nie przeszkadza to całej masie ignorantów się na ich tematy wypowiadać w tonie eksperta.


Osobiście raczej rzadko widuję zażarte dyskusje na temat instalacji elektrycznych w polskich zabudowaniach. Jeśli już to prowadzone są przez ludzi, którzy jednak się na temacie znają. A kompy? Każdy gimbus ma w domu przynajmniej
@troodon: No ok, pewnie w każdej dziedzinie znajdziesz ignorantów, którzy się na jej temat wypowiadają w tonie eksperta, ale chyba przyznasz, że w kwestii komputerów takie zjawisko jest dużo, dużo częstsze? Widać to przecież wszędzie dookoła i, co najważniejsze, nie trzeba wchodzić na fora tematyczne (tak jak w przypadku elektrody gdy mówimy o elektryce). Na właściwie każdym forum znajdziesz jakąś dyskusję na temat komputerów. Więcej, nie trzeba nawet wchodzić w internety.
Jakbyś siedział w warsztacie to byś mówił co innego zapewne :D


@troodon: No akurat jeszcze z motoryzacją jest podobnie do informatyki właśnie. Tak więc tutaj wyjątek, a poza tym to ciężko mi wymyślić inną dziedzinę. Zdecydowana większość to typowe specjalności "nudne" dla przeciętnego człowieka i nie da się zaobserwować tam tego co w przypadku informatyki czy motoryzacji właśnie.
@jszq: chrome w ogóle jest dziwny, już po uruchomieniu systemu zanim jeszcze w ogóle się chroma włączy to on już jest w procesach w ilości 5-6szt i każdy po~48MB ram ( ͡° ͜ʖ ͡°) I każda funkcja i każde okno otwarte w chrome to osobny proces .exe
@Dolan: To że kąty otwierają się w nowych procesach to jest akurat dobre bo jak coś złego stanie się z jedną karta to wywala tylko jeden proces a nie cała przeglądarkę.

A wracając do tematu to 8gb DDR 3 1600 MHz można dostać poniżej 200 zł. Więc nie widzę problemu jak by komuś brakowało dokupić (bo jest tani)
bo jak coś złego stanie się z jedną karta to wywala tylko jeden proces a nie cała przeglądarkę.


@LipnySok: Chciałbym żeby to było takie proste, ale to nie zawsze działa. Wielokrotnie jedna karta zawieszała mi Chrome'a na amen i pomagało tylko ubicie całego procesu przeglądarki.
@Ginden: Obecna optymalizacja to jakiś horror. Ostatnio zainstalowałem Tidala (taki Spotify tylko inna marka) i odtwarzacz ten nic nie odtwarzając na starcie zjada 200MB ramu. #!$%@? co. Mi w domu pomału zaczyna 8GB nie starczać, żeby był spory zapas. Dbam, wywalam co zbędne, a aplikacje pęcznieją jak popcorn.
@XpedobearX: @Ginden: 10/10, też mnie #!$%@? to hasło. Chciałbym tylko powiedzieć, że mam 8 gb, ale spotify w najnowszej wersji już tak odwala, że alokuje 450 mb. Aplikacja do odtwarzania muzyki. Więc w końcu dostałem szału biorąc pod uwagę, że w wersji post-1.0 jest połowa ficzerów, która była w szarej wersji więc od jakiegoś czasu zassałem 0.9.7 (ostatnia szara wersja z repeat one track), zabrałem uprawnienia i działa, nie chce