Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem (i nie lubię) systemów bezkluczykowych.
Nie jestem jakoś szczególnie pracowity, ale po prostu nie wiem jakim trzeba być leniwym #!$%@? żeby komuś nie chciało się wyciągnąć z kieszeni kluczyka i przekręcić go w stacyjce (choć może nie doceniam lenistwa hamburgerów, którzy ten system wymyślili).
Poza tym ten system nie ma żadnych zalet (gdyż dalej trzeba nosić pilot przy sobie), a tylko generuje dodatkowe problemy.
Wystarczy że w pilocie wyładuje się bateria (a zdarzały się mi takie rzeczy, na szczęście w aucie z normalnym zapłonem) i nie idzie się dostać do auta. A o poważniejszych problemach typu awaria centralnego zamka nawet nie wspominam (w tradycyjnym systemie zawsze, przynajmniej od strony kierowcy, był zamek i dało się dostać do auta).
Do tego dochodzi subiektywne poczucie braku pełnego wpływu na samochód.
Niestety ten system jest już praktycznie w każdym nowym aucie, często nawet w standardzie (oczywiście tradycyjnej stacyjki nie da się zamówić nawet w opcji)... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie jestem jakimś 40-letnim dziadem czy technofobem (komputer był w domu praktycznie odkąd pamiętam), ale #!$%@? mnie fakt że obecnie auta są usrane elektroniką, niejednokrotnie bezcelowo (jak np.: sterowanie klimatyzacją nie poprzez pokrętła czy przyciski, a przez ekran dotykowy, elektroniczne hamulce postojowe, drive-by-wire i inne tego typu pierdoły).

#samochody #motoryzacja #technologie #oswiadczenie
Pobierz o.....y - Nie rozumiem (i nie lubię) systemów bezkluczykowych.
Nie jestem jakoś szcz...
źródło: comment_SKkAkdYhMkuxZVj6mm4V7QSZMruWVkHo.jpg
  • 70
@oficer-prowadzacy: drzwi nadal możesz otworzyć z kluczyka nawet jak masz ten system. Po prostu zamek jest ładnie schowany zwykle (nie zawsze). Co do lenistwa. Są sytuacje, że jest to przydatne, np przenosisz coś do samochodu który musisz non-stop zamykać/otwierać, wtedy po prostu się oddalasz i pojazd sam się zamyka.
Elektryczny ręczny to plusy i minusy, są różne sposoby wykonania np. całość jest zwykłą mechaniką i masz tylko siłownik elektryczny. Zrobiono jest
@toudimakaroniarz:
To mogliby chociaż oferować za dopłatą :/
Choć skoro system bezkluczykowy jest niby tańszy, to dlaczego limuzyny mają go w standarzie, a jedynymi nowymi autami które są go pozbawione są auta niższej klasy.

@Bozyszcze:
#!$%@? argument. Nie twierdzę że systemy elektroniczne w autach są złe - ABS, poduszki powietrzne, komputer pokładowy to bardzo przydatne dodatki.
Ale jednak wolę mieć tradycyjną stacyjkę i pokrętła od klimy niż ekran dotykowy (chyba
@ksiak:
Tyle że system otwierający auto kiedy właściciel jest w pobliżu, a system bezkluczykowej stacyjki to są 2 różne rzeczy. Ten pierwszy faktycznie może być przydatny (z tym że zazwyczaj jest niestety zintegrowany z tym drugim).

@toudimakaroniarz:
Z tym że jakoś u większości producentów nie ma tego nawet w opcji.
@oficer-prowadzacy: no tak, ale jak się zastanowisz to ma to sens. Skoro możesz wejść do samochodu nie wyciągając karty to po co ją wyciągać by uruchomić samochód?:)
Jako ciekawostkę powiem, że np Laguna III ma system HandsFree dla dostępu i uruchomienia samochodu dodatkowo połączony z systemem TPMS (monitorowanie ciśnienia powietrza w kołach). po prostu te same anteny odczytują informację z czujników :)
@oficer-prowadzacy: Do jednego worka z tymi kluczykami można wrzucić brak bagnetu olej, ja rozumiem że technika, wyświetlacze, czujniki itp. Ale na prawdę tak ciężko jest wrzucić kawałek metalu do silnika, który sięga aż do miski olejowej. A najlepsze jest audi, które ma miejsce na bagnet, ale włożyli tam #!$%@?ą zatyczke

Pobierz strawberian - @oficer-prowadzacy: Do jednego worka z tymi kluczykami można wrzucić br...
źródło: comment_i5XobY0jfNoVUFbp5bNhYDWhx5ZawjTf.jpg
@strawberian: podpisuje się pod tym rękami i nogami. pamiętam jak pierwszy raz się z tym spotkałem. skakałem z 20min koło silnika jak #!$%@? w poszukiwaniu bagnetu. wreszcie postanowiłem sprawdziłem w necie gdzie on jest. okazało się że nie ma i poziom oleju można sprawdzić tylko przez komputer. ale komputer pokazuje tylko czy olej jest czy go nie ma(ewentualnie informacja że jest go mało). żeby mieć dokładne dane z informacją ile jest
@ImeNs: No ja właśnie ostatnio w takim wymieniałem olej. Katalogowo wchodziło 7 litrów, nie pierwszy raz się trafiło, więc spuszczam oliwę, nowy filtr i zalewam 6 litrów, żeby nie przelać. Potem wsiadam, odpalam, czekam dwie minuty i pokazuje się że minimum stanu. No to wysiadam, dolewam, wsiadam odpalam, czekam patrze i tak jeszcze ze dwa razy, żeby było idealnie max stan. Zadowolony dumny z siebie, składam, zamykam machę i wyjazd

@oficer-prowadzacy: Nie mam systemu start stop, ale za to zostałem uszczęśliwiony tym, że pozycja zapłon jest dopiero aktywna kiedy wcisnę sprzęgło do końca. No cholera, jak mam auto na rozruszniku z drogi sprowadzić skoro muszę trzymać sprzęgło? Wynalazek fajny ale dla nieogarniającej baby/chłopa cipy która/y nie panimaje że jest na biegu i odpala (widziałem coś takiego na własne oczy i chyba uratowałem komuś portfel bo baba rozkwasiła inne auto)