Wpis z mikrobloga

#raspberrypi #arduino #programowanie

Cześć Mirki, ostatnio w związku z premierą RaspberryPi Zero zainteresowałem się tematyką programowania i elektroniki. Jako, że póki co RPi Zero jest niedostępne w rozsądnej cenie, a nie stać mnie na droższe wersje, to postanowiłem, że na razie zainwestuję w Arduino (zdaję sobie sprawe że RPi != Arduino)

A więc do rzeczy, nie chcę kupować oryginalnej wersji póki co, bo nie wiem na jak długo starczy mi ta zajawka i czy się szybko nie znudzę, więc myślę, że najlepszym wyborem będzie zakup czegoś od majfriendów z #aliexpress Mógłby ktoś polecić jakiś zestaw dla początkującego od nich? Lepiej brać wersję Uno czy Leonardo? I jak t możliwe, że proponują oni kopię arduino za 3 dolce, jak oryginał kosztuje >90zł? Przykładowa aukcja

Ok, a drugie pytanie związane z programowaniem w c#. Ostatnio napisałem grę w kółko i krzyżyk w c#, na wyjściu programu dostajemy czy wygrało kółko, krzyżyk czy był remis, czy była by możliwość, np. sygnalizowania za pomocą diod przy użyciu Arduino kto wygrał grę? Czy musiałbym przepisać program do c++?
  • 7
@mirekProcent: W jaki sposób się gra w tą grę? Na ekranie? bo jeśli tak to nie bardzo zagrasz na Arduino :) No chyba, że a)masz fizyczną "planszę" b) będziesz grał na kompie, po zakończeniu wystawisz "flagę" i Arduino tylko zapali odpowiednią diodę- prosta sprawa...jeśli znajdziesz sposób na komunikację: program na kompie-> Arduino.
Co do ceny- no chinole tak już mają. Arduino to nie jest jakieś wyszukane urządzenie. Składa się z prostej
@mirekProcent: Nie warto kupować osobno elementów w sklepach w polsce - za parę rezystorków zapłacisz tyle co za porządny zestaw na aliexpress. Wyszukaj na ali "arduino starter kit" i wybierz co ci odpowiada. Do tego dokup jedno arduino nano(~2 dolary na aliexpress). Lub wymyśl sobie projekt i kup części do niego. Wtedy nic się nie zmarnuję. Komunikacja PC z arduino jest prosta. Wystarczy po serial wysyłać dane.
@feelfree: esp8266 to gówno, niech kupi arduino yun jak chce bawić się po WiFi
No chyba że woli zapłacić parę groszy i mieć parę dni #!$%@?. Gubienie pakietów. Wyłącza się. Arduino nie jest w stanie nawet go zasilić! (ponad 1A przy zmianie firmware). Coś z buforem też ma, ale nie pamiętam już bo zmieniłem na yuna