Wpis z mikrobloga

Pytanie techniczne: Zauważyłem ,że Pycharm nie podpowiada mi pewnych rzeczy dopóki ich pierwszy raz nie użyje.

Np. klasa ma jakiś atrybut lub metodę, używam jej pierwszy raz... i potem już widzę to w podpowiedziach.

Mam coś źle ustawione czy to tak powinno być ?

#python #django #pycharm
  • 18
  • Odpowiedz
łącznie z dynamicznie przypisywanymi argumentami czy parametrami, gdzie nie wiadomo, jakie obiekty się przekazuje?


@LOLWTF: no bez przesady, wiadome że to czego nie ma w kodzie (lub docstringach) nie będzie dostępne, ale OP sugeruje jakby kompletnie nic mu nie podpowiadało.
  • Odpowiedz
@morsik: @LOLWTF: Ogarnę potem, jeszcze w robocie siedze i mam hard coding.

Ogólnie większość rzeczy podpowiada, ale są takie co sam dopiszę do kodu i dopóki sam nie użyję to się nie pojawi. Ale np. domyślne metody klasy threading czy innej jak najbardziej działają.
  • Odpowiedz
nie podpowiada mi pewnych rzeczy


@morsik: OP mówi wyraźnie, że tylko pewnych rzeczy mu nie podpowiada :)

wiadome że to czego nie ma w kodzie (lub docstringach) nie będzie dostępn


@morsik: ale PyCharm jak sobie zgarnie te informacje, to może podpowiadać. I właśnie o to się rozchodzi
  • Odpowiedz
nie podpowiada mi pewnych rzeczy

@LOLWTF: to zdanie znaczy dokładnie to samo co nic. Nie wiadomo z niego co faktycznie podpowiada, a co nie. Dopiero po ostatniej jego wypowiedzi wiadomo.

ale PyCharm jak sobie zgarnie te informacje, to może podpowiadać. I właśnie o to się rozchodzi

No to czas zacząć pisać docstringi ;>
  • Odpowiedz
@LOLWTF: A jaki to ma związek z juniorem? Podpowiadanie kodu i opisy do zmiennych same się nie zrobią, a kto ma znać lepiej kod niż sam autor tegoż kodu?
  • Odpowiedz
@morsik: tutaj kluczem jest samokomentujący się i czytelny kod. Kiedyś wrzucałem komentarze wszędzie, teraz robię to tylko, gdy jest niezbędne. Wolę napisać trzy oczywiste, krótkie funkcje, niż jedną dużą, którą trzeba komentować.

Dodatkowo w dużej liczbie komentarzy łatwo o zgubienie tego jednego, bardzo ważnego.

I przy intensywnym rozwoju kodu jest to dodatkowa rzecz, którą trzeba utrzymywać. A jeden nieaktualny komentarz jest gorszy, niż brak dziesięciu.

Komentarze zostawmy tym, którzy nie
  • Odpowiedz
@LOLWTF: Ale kto tu mówi o pisaniu pełnych pięknych komentarzy. W docstringach chodziło mi o pisanie zmiennnych które softy by mogły rozpoznać z minimalnym ich opisem (kilka słów/jedno zdanie) :P
  • Odpowiedz