Wpis z mikrobloga

Ludziki drogie, czy ktoś wie ile tak naprawdę mniej więcej będzie trzymała bateria w Huawei P8 Lite?

Co trafię na jakieś dane, to piszą mi autorzy testów odniesienia do oglądania filmów na jutiubie albo grania w gry. Nie będę ani oglądać filmów, ani grać, chcę przyzwoity w tej półce cenowej aparat (od porządnych zdjęć mam normalny, spokojnie), wygodę i w miarę szybkie śmiganie. Nie rozmawiam przez telefon dłużej niż 5 min, bo nie lubię, co się da, to załatwiam smsem. Podobno maleństwo delikatne, ale powoli godzę się z tym, że przy dotykowym skończy się rzucanie telefonem i topienie go przez przypadek, co znosiły wszystkie moje stare Nokie, łącznie z Ashą 302. Martwi mnie natomiast czas działania.

#telefony #huawei #smartfon #kasikpytabosieniezna
  • 20
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: To jest problem z bateriami dzisiaj, że bez powerbanka to ani rusz, no chyba że chcesz mieć dzień pracy. Najbardziej mnie irytuje to, jak bardzo ludzie mają to gdzieś…
Ale jeśli chodzi o ten koknretny model, to on raczej nie jest jakichś wysokich lotów, ale polecam dokładnie sobie określić, co potrzebujemy od "smartfonu", wtedy łatwiej nam będzie wybrać. Ja na przykład nie znam Twoich konkretnych preferencji :)

  • Odpowiedz
@WsiadamDoRobota: potrzebuję sprawny dostęp do netu w razie potrzeby (jakieś gpsy i inne pierdoły), przyzwoity na taką półkę aparat (jak pisałam, zdaję sobie sprawę z tego, że normalnemu nie dorówna, ale tego nie oczekuję, bo mam czym focić, z tym że np. na rower lustrzanki nie wezmę), wygodę użytkowania. W skrócie: zdjęcia, smsy, net od czasu do czasu. Praktycznie nie rozmawiam.

@unknown_stranger: dzięki :(
  • Odpowiedz
@unknown_stranger: Pieprzysz, ja mam 2000 i o tej porze mam 40%. Lumia 925, bez oszczędzania baterii. Przy przeciętnym użyciu, tj. kilka telefonów, kilka razy mirko, internet do posiłku i muzyka w drodze do sklepu, wytrzymuje dzień, nawet noc przetrzyma.
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: Jak chcesz mieć wytrzymałego smartfona to polecam HTC one M8 (nie pamiętam czy m9 jest z amelinium czy nie). Lubię od czasu do czasu zachlać i robić z telefonem cuda... Jest nieśmiertelny (a raz spieprzył mi się z 5m na metalowe ogrodzenie boczną stroną i praktycznie mu się nic nie stało poza wgnieceniem, które troche doprostowałem paluchem i śmiga nadal :D). Wg mnie jest czołgiem, zwykle zmieniam telefon co rok-półtora,
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: Mam go od kilku dni i ładuje co noc. Rano o 7 odłączam od ładowarki bateria na samym Wi-Fi i automatycznej jasności spada o kilka % w ciągu 30 min. Do roboty jadę zazwyczaj 30 minut i wtedy włączona transmisja danych, GPS i yanosik (ekran cały czas włączony) dojeżdżam do pracy bateria jest na poziomie 80-75%. W robocie przez 8 godzin włączone Wi-Fi od czasu do czasu jakaś rozmowa, sms,
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: Tak jestem zadowolony :) Ale wkurza mnie jedynie średnia jakość rozmów i trochę nakłada od Huawei ale kupiłem Nova Launcher odpowiednio go sobie sjonfigurowałem i teraz mam klasycznego Androida z siatką aplikacji. W nakładce Emui masz wszystko na przesuwanych pulpitach.
  • Odpowiedz
@janek1740: dla mnie z rozmowami to kij, rozmawiam tylko jak muszę i nie trwa to dłużej niż 5 min. Wreszcie jakieś bardziej optymistyczne wieści, bo wyjątkowo mi się spodobał wizualnie i cenowo na to, czego potrzebuję ;) szkoda tylko, że nie jest pancerny jak stare Nokie, ale nie można mieć wszystkiego. Dzięki!
  • Odpowiedz