Wpis z mikrobloga

tylko dwa ćwiczenia na klatę w 1 dniu (nie wiem czemu potem masz "full klata workout" w dniu na nogi/barki) To dość duży mięsień. Osobiście robię 3 lub 4 (też 3 dniowy program treningowy), przy czym rozpiętki zostawiam na ostatnie ćwiczenie, gdyż fajnie się na nich rozciąga. Dorzuciłbym u Ciebie wyciskanie na skośnej ławce. Masz też jakieś dziwne ilości powtórzeń - z czego to wynika?
  • Odpowiedz
@rawr: #!$%@?, w sumie tak samo #!$%@? jak rada @MichasQGP odnosnie ilosci cwiczen na klate (z reszta sie zgodze)

Najwazniejsze pytanie - co jest Twoim celem? Bez tego to nawet nie ma rozmowy.
  • Odpowiedz
ile byś proponował skoro już krytykujesz ;)?


@MichasQGP: Jemu wystarczy jedno, jeśli robi FBW, chyba, że robi zaawansowany split dwu-dniowy to wystarczą dwa.
Trzy, cztery i więcej to w bro-splitach z poradników habanów które kłiją w dupę :)
Zwykłemu zjadaczowi chleba wystarczy 1-2 ćwiczenia, ale solidne.
Dla swoich podopiecznych mam FBW w trybie A-B

Dzień A:
Nogi: Przysiady ze sztangą na barkach (squat)

Plecy: Wiosłowanie sztangą (barebell row)

Klatka: Wyciskanie sztangi
  • Odpowiedz
@loczyn: w splicie 3 ćwiczenia na klatę raz w tygodniu to Twoim zdaniem za dużo? Obecnie robię płaską, skos i kończę rozpiętkami. Nie kłuję się rzecz jasna ;) i tak mi się dobrze ćwiczy. Ta ilość pewnie też zależy od nakładu i ilości serii oraz powtórzeń. Chętnie poznam Twoją opinię
  • Odpowiedz
@loczyn: Martwe ciągi 2x8? Nie za dużo wg. Pana? Razi mnie jeszcze brak podciągania na plecki oraz jakieś ćwiczonko na przedramiona. Rozumiem że można dodawać akcesoria do tej rutyny?
  • Odpowiedz
Martwe ciągi 2x8? Nie za dużo wg. Pana?


@Krystiano09: W sumie to jest 3x8, bo to duża partia mięśniowa. Ogólnie robią bardzo małym ciężarem i trenują technikę, jeśli zaczyna kuleć mają obowiązek przerwać. Technika > wykonanie ćwiczenia.

Osobiście teraz jadę na 3x5, a od nowego roku będę robić 3x3 martwy.

Razi mnie jeszcze brak podciągania na plecki

Mało kto potrafi się z mojej grupy podciągnąć chociaż raz poprawnie, muszę ich najpierw
  • Odpowiedz
Przedramiona dla ogólnej estetyki. Nowicjusze bardzo szybko rosną i przepaść między przedramieniem a resztą będzie bardzo widoczna.


@Krystiano09: Najlepsze ćwiczenie na przedramię to mocno ściskać gryf przy każdym ćwiczeniu. Nic więcej nie potrzeba :)

No i oczywiście nie stosować pasów na martwym, bo to ćwiczenie na przedramię.
  • Odpowiedz