Wpis z mikrobloga

@tymc: Żaden, tak czy inaczej lewica daje wybór, możesz sobie być prawicowcem (o ile nie krzywdzisz innych) albo lewicowcem (o ile nie krzywdzisz innych). To prawica rzuca hasłami "A na drzewach zamiast liści..." Szkoda tylko, że wg nich każdy kto ma choć trochę lewicowe poglądy to komuch, więc pewnie wyborców socjaldemokratycznej partii Razem też by wieszali. Nikt z Razem nie postuluje natomiast wieszania Brauna, Korwina, Wiplera, Kowalskiego, Wilka czy kogokolwiek innego.
@seicel: No chyba nie wierzysz w hasełka rzucane przez garstkę nierozgarniętych narodowców? Tak poza tym, lewica nie daje żadnego wyboru. Rządzą się całym twoim dobytkiem za ciebie, wiedzą jak wydać TWOJE pieniądze, co masz myśleć na dany temat, co wolno a czego nie wolno. Ja tu nie widzę, wyboru tylko pójście po jedynej, słusznej linii ideologicznej. Na tym wybór nie polega.
@tymc: W pełni świadomie decyduję się żeby dysponowali moimi pieniędzmi, jeśli w zamian zapewnią mi to co proponują: godną emeryturę, darmową edukację, służbę zdrowia, prawa pracownicze na wysokim poziomie itd. Jeśli uznam, że nie robią tego należycie to podczas wyborów nie zagłosuję na nich.
Jeśli chodzi o światopogląd to o ile nie nawołujesz do nienawiści i przemocy to nikt ci niczego nie narzuci. Chyba, że narzucaniem światopoglądu nazywasz postęp cywilizacyjny. Kiedyś
@seicel: Jeśli by tak było to nie miał bym pretensji. Ale godnej emerytury nie ma, darmowej edukacji też nie bo wszyscy za nią płacą, służba zdrowia leży i kwiczy, nie zapłacisz to czekaj. Od 25 lat nic nie jest robione należycie, ale ludziom się obieca jakiś socjalny bełkot i większość w sejmie zapewniona.
Światopogląd szczerze mam na drugim miejscu i mało mnie interesuje. Gospodarki tym nie napędzisz, a to dla mnie
@tymc: Owszem tak jest, ale PO to po prostu #!$%@? lewica, o ile wgl. Potrafią tylko podnosić podatki i nic w zamian, reformy emerytalne to był skandal, służba zdrowia jaka jest każdy widzi o prawach pracowniczych nie wspomnę. Inwestowali w infrastrukturę, ale nie było inwestycji w kapitał ludzki, a to największy błąd. Do tak złego stanu przyczynił się również niesamowity rozrost biurokracji i idiotycznie zbudowane prawo podatkowe. Są dobre i złe
godną emeryturę,


@seicel: Po prostu niemożliwe do wykonania przy zbyt małej dzietności.

darmową edukację,

Każdy kto to mówi kłamie. Nie ma czegoś takiego jak darmowa edukacja, bo ludzie płacą za nią w podatkach.

prawa pracownicze na wysokim poziomie

Najlepsze prawa pracownicze będziesz miał gdy będziesz więcej potrafił, a co za tym idzie, będziesz więcej wart dla pracodawcy.
@michalo94: Dzietność zostanie poprawiona gdy ludzie nie będą się bali o swoją pracę, gdy zamiast śmieciówek będą normalnie pracować i gdyby zmienić tryb pracy na 6-godzinny to też znacznie by ułatwiło opiekę nad dziećmi.
Napisałem wcześniej, że przecież po to będę płacił podatki, serio trzeba za każdym razem tłumaczyć? Tak chcę za edukację płacić w podatkach, lepiej?
A wcześniej zapieprzaj za darmo na stażu, bo pracownik bez doświadczenia nic nie jest
Dzietność zostanie poprawiona gdy ludzie nie będą się bali o swoją pracę, gdy zamiast śmieciówek będą normalnie pracować


@seicel: I w konsekwencji mniej zarabiać, bo "śmieciówki" są obłożone mniejszymi podatkami.

i gdyby zmienić tryb pracy na 6-godzinny

I znowu zarabialiby mniej, bo by mniej pracowali. Kiepska pomoc w opiece nad dzieckiem.

serio trzeba za każdym razem tłumaczyć?

Nie trzeba tłumaczyć, tylko pisać prawdę.

A wcześniej zapieprzaj za darmo na stażu

Zależy
@seicel: Ty się w pełni świadomie decydujesz na oddanie im praw do dyspozycji Twoim majątkiem i spoko, nic do tego nie mam, ale pamiętaj, że oddając na nich głos w demokratycznych wyborach wyrażasz chęć zmuszenia do tego kroku ludzi, którzy nie chcą tego zrobić, a to jest grabież. Rozumiesz? Różnica pomiędzy prywatnym i znacjonalizowanym systemem ubezpieczeń polega na tym, że w systemie prywatnym każdy musi wyrazić chęć uczestniczenia w nim i