Wpis z mikrobloga

Mirki byłem wczoraj 1. raz na siłce XD Było całkiem ok, trener pokazał mi przykładowy trening na rozwój całego ciała. W sumie 4 serie po 15 powtórzeń (gdzie 1 seria to rozgrzewka) + bieganie przez jakieś 15 min (lub określona liczba km). Plan wygląda tak, dajcie znać co o nim sądzicie:
Ćwiczenie na nogi: Suwnica (wypychanie), wyprosty/prostowanie pod udzie, noga tym (zginanie pod udzia)
Plecy: Wiosłowanie wasko lub szeroko lib ściąganie z góry

Klatka: Wyciskanie, butterfly

Barki: Wyciskanie w gore, wznosy ramion bokiem,

Triceps: Pompki szwedzkie, wyptosty przedramienia

Biceps: Modlitewnik, uginania przedramion

Co uważacie?

#silownia
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ama_tor:
@inspektom:
Czemu mu chcesz dac stricte silowa ilosc na poczatek?
8-12 powtorzen jest imho najlepsze na poczatek przygody z silownia, wplywa dobrze na hipertrofie miesni, dożywienie i "czucie", po 2-3 miesiacach wybierze czy chce isc w sile, mase czy wytrzymalosc.
  • Odpowiedz
@koniarek: z tymi przysiadami dla początkujących to też jest śliski temat. Niby najlepsze, ale jak patrzę na technikę (a raczej brak) wykonania, to lepiej żeby na początek coś tam początkujący dziergał na suwnicy...
A większość z nich nie weźmie personalnego, albo nie pyta instruktorów co i jak.
  • Odpowiedz
@natjes: tylko, że jedyny sposób żeby robić porządnie przysiady to.. robić przysiady. Niby jak inaczej ma wystąpić zjawisko pamięci mięśniowej? Suwnica nie ma nic wspólnego z przysiadami, wymusza nienaturalny ruch i może prowadzić do kontuzji. Poza tym nawet nie wiesz jaki ciężar na niej podnosisz.
  • Odpowiedz
i może prowadzić do kontuzji.


@koniarek: Uwierz mi, takich asów jak ostatnio widziałem - lepszy ten nienaturalny ruch suwnicy, z całą tą niepewnością ciężaru niż ich przysiady ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bolało od samego patrzenia, a ciężaru ciągle dokładali( ͡° ͜ʖ ͡°) Na szczęście posłuchali sugestii i poszli po instruktora.
  • Odpowiedz