Wpis z mikrobloga

#weganizm #wegetarianizm #silownia #mikrokoksy #bekazwegan #lowcarb #highcarb #carbthefuckup

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20820038

Low-carbohydrate diets and all-cause and cause-specific mortality: two cohort studies.

DESIGN: Prospective cohort study of women and men who were followed from 1980 (women) or 1986 (men) until 2006. Low-carbohydrate diets, either animal-based (emphasizing animal sources of fat and protein) or vegetable-based (emphasizing vegetable sources of fat and protein), were computed from several validated food-frequency questionnaires assessed during follow-up.

Conclusion: A low-carbohydrate diet based on animal sources was associated with higher all-cause mortality in both men and women, whereas a vegetable-based low-carbohydrate diet was associated with lower all-cause and cardiovascular disease mortality rates.


Nawet na lowcarb wege wygrywa XD
  • 37
  • Odpowiedz
@maze: może dlatego że w naszych przemysłowych czasach mięso jest dość śmieciowe, a technika, ogólny dostęp do rozmaitych produktów (mimo że ogólnie jemy mniej rozmaicie niż przodkowie niektórzy) udostępnia możliwość zastąpienia mięsa w ogóle
  • Odpowiedz
@maze:
Wiesz co można zrobić z badaniami długoterminowymi na tysiącach osób przeprowadzanych na zasadzie ankiety?( ͡º ͜ʖ͡º)
A we no mi powiedz jaki to #!$%@? LC można na wege #!$%@?ć?
  • Odpowiedz
@Gavroche: w ogóle szkoda się babrać w LC, bo po co, sam przerabiałem żeby nie było i to wrażenie wysuszenia jest również na wysokich węglach tylko trochę wolniej. Przerabiałem również intermittent fasting ( spoko ), carb nite, carb back loading, miesiąc na samych suplach itp. Życie zaczyna się od 500g węglowodanów dziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@loczyn: bez mięsa? Świetne, można tyle rzeczy #!$%@?ć że się w głowie nie śniło. Tylko komu się chce skoro łatwiej zrobić coś z mięsem.
  • Odpowiedz
@maze:
Przy wege na bank szkoda się babrać, bo raczej z produktów naturalnych się tego nie da zrobić i nie zwariować.( ͡º ͜ʖ͡º)
Wysokowęglowodanówka jest bardzo spoko, tylko białka trzeba mocno pilnować, jeśli to wege.
  • Odpowiedz
@Gavroche: tak, owszem, szkoda się babrać w takie coś nie jedząc produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie trzeba tak strasznie, te 120-140g wystarcza dla 80-90kg.
  • Odpowiedz
łubin słodki


@Gavroche: dzięki, jak masz jakieś ciekawe źródła białka to pisz. Ostatnio odkryłem nasiona chia, ale drogie i mało, jednak trochę tam dodaje do wszystkiego.
  • Odpowiedz
@maze: próbowałam z tych samych powodów, no i lubię, środowisko (myślę że to tak jak z paleniem, chyba że masz silną wolę) i nie udało się..


tak poza tym.. nasz mózg lubi węgle
  • Odpowiedz
@rybiksystemowy: lol, ja jadłem naprawdę dużo mięsa i jajek, po kilogram dziennie + 30/60 jajek tygodniowo lekko, fastfoody za granicą szczególnie. Było tak, że po treningu 2xbigmac, 2x quarterpounder, 2x duże fryty lekko. Jakoś tak łatwo mi przyszło, nie wiem czemu.
  • Odpowiedz
@maze: no bo każdy jest inny.. np ja nie miałam problemu z pożegnaniem fajek - i tak długo nie paliłam (fuj ble teraz olaboga jak to można palić khe khe) a innym to naprawdę sprawiało kłopoty/sen z powiek i miliony obietnic. ciągnęło mnie do mięsa cholernie (mimo że próbowałam jeść tylko ryby - biologia), mam też mało urozmaiconą dietę pewnie, więc tylko ograniczyłam ilość, jem mięso tylko na obiad
  • Odpowiedz
@maze: nasiona chia są lepsze niż nasiona lnu? Bo jak widziałem w sklepie to podobnie wyglądały. Jak robisz redukcje na wegańsko? Chciałbym zacząć ale #!$%@? sie znam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz