Wpis z mikrobloga

#android #bateria
Jak sprawdzić realną pojemność baterii w telefonie z Androidem? Kupiłam zamiennik, (oryginał nie do kupienia, mój umarł puchnąc), i chce wiedzieć czy nie zostałam oszukana na pojemności powinna wynosić 2250 mAh. Na razie wytestowałam że wytrzymała kilka godzin grania (ze 100 do 40 procent) więc jest chyba nie tak źle...
  • 30
  • Odpowiedz
@Axoi: no właśnie mi się nie chcę ;) liczyłem że moze Android ewoluował i już udostępnia takie dane. Z tego co pamiętam już na starych macach systemowo można było sprawdzić realną pojemność baterii czy liczbę cykli ładowania.

W każdym razie po ponad 3 latach już na pewno baterię zajechałem więc wymiana się przyda ;)
  • Odpowiedz
@support: W sumie nie używam androida od pół roku, w międzyczasie używałam chwile S4. To info w sumie jest wystawiane i się do niego dobrałam wtedy nawet – nie pamiętam już jak. W każdym razie systemowo możesz zobaczyć co mówią dane – ja chciałam dowiedzieć sie doświadczalnie wtedy.
  • Odpowiedz
@Axoi: Systemowo jedyne dane do jakich masz dostęp to nominalna pojemność baterii, z rootem liczba podłączeń do usb, oraz żywotność w formie tekstowej gdzie miałem i zawsze mam na wszystkich telefonach "good" ;)
  • Odpowiedz
@Axoi: Zauważ że żadna z tych metod nie przechowuje aktualnej pojemności baterii, wszystko opiera się na fabrycznej wartości i % wyświetlaniu mAh
  • Odpowiedz
@support: Ogólnie przypominam sobie że zweryfikowałam to robiąc pomiary ampere i przeliczając wzorami którymi nauczyłam się na fizyce, między pojemnością baterii a prądem ładowania jest związek. Wynik nie będzie dokładny – ale będzie istniał. Właściwie można by napisać aplikacje która pobiera odpowiednia dane i sama to liczy, ale nie znam takowej. To nie byłoby trudne i pewnie bym to nawet zrobiła jeśli bym miała androida gdziekolwiek. :P

Półtora roku temu mnie
  • Odpowiedz
@Axoi: Zauważ że żadna z tych metod nie przechowuje aktualnej pojemności baterii, wszystko opiera się na fabrycznej wartości i % wyświetlaniu mAh


@support: Nie do końca. Potrzebujesz dobrać się do wartości prądu ładowania i do czasu ładowania i z tego sobie wyliczysz.
  • Odpowiedz
@Axoi: tak ale włączony smartfon zużywa energię również podczas ładowania więc trzeba uwzględnić zużycie ;) W każdym razie miałem chwilę i sprawdziłem za pomocą miernika na wyłączonym smartfonie. Po 3 latach z baterii 2600 mAh zostało już tylko 1600 mAh ;)
  • Odpowiedz