Wpis z mikrobloga

@lewymaro: W te wakacje byłem u znajomych. Poszliśmy na molo zbudowane na całkiem sporym zalewie. Była już gdzieś 2 w nocy, byliśmy mocno wstawieni no i wpadliśmy na genialny pomysł żeby popływać (z perspektywy czasu: nie jestem z tego dumny). Długo nie myśląc rozebraliśmy się do rosołu i skacząc z molo (do dna jest tam podobno 8 metrów) znaleźliśmy się w wodzie. Dość szybko zmarzłem więc wyszedłem, podnoszę ciuchy i... wszystkie
@lewymaro: KLUCZYKI PRAWIE WPADŁY DO KRATKI KANALIZACYJNEJ! *leci fota i wpis na mirko* A tak poważnie, to pierwsze co bym zrobił to je podniósł, a nie cykał fotki. Jeden niekorzystny czynnik i lecą na dół.
@eloar: No ale spiderman to memes ziomeq. Pojawia się tam bo to popularny mem. Nie widzę konotacji pomiędzy tym a moim komentarzem.

Mirko to też nie filharmonia internetów.


Wiadomo. Ale odsetek raka jest dużo mniejszy od 9gaga, głównie dzięki różnorodności portalu i userbase. No i to nie jest tylko feed z gównomemixami, jak w przypadku 9gaga.
@eloar: Dosłownie jest ściekiem z tego powodu, że wszystko co na nim jest zostało zrepostowane z reddita/4chena/innych serwisów, i opiera się wyłącznie na śmiesznych obrazkach. I nie stwarza żadnego pola do dyskusji, nic, po prostu feed z memesami. A w komentarzach taki sam rak jak w contencie. Wykop i reddit to zupełnie inne serwisy, i przez swój model są dużo bardziej wartościowe.

Z resztą moim zdaniem poziom ma taki jak średnia
@kocham_jeze: dlatego porównałem 9gag z mirko, a nie wykopem. Może i wykop czasem coś sobą reprezentuje, ale mirko to taki festiwal onkologii i walki o atencję, że się świetnie do siebie dopasowują. No a co do reddita, to porównałem do średniej, bo są bardzo wartościowe reddity, ale są takie zakamarki, że mirko to wyżyny dobrego smaku przy nich.

Może i zwykle na 9gag poziom dyskusji jest niewysoki, ale zdarzają się perełki.
@eloar: Tak, ale chodzi o cały serwis, a nie o gorące. Tak samo w przypadku reddita i /r/all. Na stronie głównej większość contentu to /r/pics, /r/aww i /r/adviceanimals, a liczba wszystkich subredditów jest liczona w setkach tysięcy. Tak samo na wykopie, gorące to spam, ale przykładowo na moim wykopie mam kilkadziesiąt tagów z wartościowym contentem/dyskusjami, które praktycznie nie pojawiają się w gorących. I to nie jest tak, że proporcje gorących są
@kocham_jeze: no setek to pewnie nie, chociaż może... ale chętnie policzyłbym średnią dla reddit i dla wykopu (lecąc po tagach), ale trzeba na to opracować jakąś obiektywną metrykę i skalę, a tak to można tylko się spierać co jest ściekiem, a co nie. Moim zdaniem i wykop i reddit i 9gag to ściek, tylko rodzajem się różnią.
Ja też nie obrażam użytkowników stwierdzając, że każdy z tych serwisów to ściek.
@eloar: http://redditmetrics.com/history

Obecnie istnieje ponad 700k subredditów, czyli serwis pokrywa każdą możliwą dziedzinę życia, od nauki po kosmiczne #!$%@?. Żeby moje intencje nie zostały źle zrozumiane - nie chcę kręcić gównoburzy który serwis jest lepszy, byłem czynnym użytkownikiem wszystkich trzech i chcę wydać w miarę obiektywną ocenę contentu i "okołocontentu". A ten jeśli chodzi o reddit i 9gag jest wręcz ciężki do porównania na korzyść tego pierwszego. Z wykopem trochę mniejsza
@eloar: Wiesz, co do wykopu, to można różnie patrzeć na sprawę. Zgadzam się, że nie brakuje raka i attentionwhores, ale jest mnóstwo ciekawych użytkowników, historii i inicjatyw, dla których w sumie tu jestem. Z kolei na 9gagu nie ma tak, że tworzysz sobie tag, na przykład #citiesskylines, który zrzesza ludzi zainteresowanych tematem, powód tej strony to tylko i wyłącznie śmieszne obrazki. Dlatego niezależnie od obecnej sytuacji w gorących/na głównej (która