Wpis z mikrobloga

Ma ktoś NutriBulleta? Opłaca się toto kupić, czy jest może coś tańszego równie godnego uwagi?
Chodzi mi przede wszystkim o kształt kubka, ponieważ nie zależy mi tylko i wyłącznie na koktajlach, ale też na mieleniu różnej żywności na papkę/pastę, stąd odpadają blendery z wąskim podłużnym kubkiem.
Niby mam świetny blender ręczny, ale ziarna czy orzechy lubią wyskakiwać podczas blendowania, a wygrzebywanie czegoś z wysokiego kielicha jest niewygodne. Podobnie sprawa ma się z pojemnikiem miksującym - jest duży [1,5l], więc małe ilości jak np 100g orzechów, albo kilka łyżek sezamu nie sprawdzą się.
Młynek do mielenia kawy jest zaś za mały na np pastę do kanapek.

#pytanie #kiciochpyta #gotujzwykopem #wegetarianizm #weganizm #dieta i nie wiem, #mikrokoksy może?

matra - Ma ktoś NutriBulleta? Opłaca się toto kupić, czy jest może coś tańszego równi...

źródło: comment_ldNuDuFie3sSLOniEOxnKyStlRF8NfJJ.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@throwfarfaraway: no tak, tyle że drogi jest. Właśnie stąd też pytanie czy jest coś innego godnego uwagi w mniejszych pieniądzach, ale widziałam chyba tylko takie stricte do koktajli, z wysokimi kubkami, czyli coś, co mnie nie bardzo urządza.
  • Odpowiedz
@matra: Kiedyś szukałem czegoś tańszego i znalazłem tylko podróbki właśnie tego modelu, cena nie jest taka straszna jak zdasz sobię sprawę z tego że ta super okazja na podróbce może zamienić się w spalony blender po miesiącu używania :)
  • Odpowiedz
@Wo0lf: przecież napisałam, że mam coś takiego. Nie kupię drugi raz takiego samego zestawu. Jakbyś chciał w ręcznym zmielić cokolwiek w tym wysokim kielichu, to jak pisałam - ziarenka skacza, a wygrzebywanie jakoś mega wygodne nie jest.
Poza tym mam lepszy zestaw :P
Rozważam jeszcze, bo mi przypomniałeś, czy da się dokupić element do mojego zestawu. Ja mam to: http://akakce.cubecdn.net/braun/mq-775-patisserie-blender-seti-z.jpg a pojawiła się też wersja PLUS z małym pojemniczkiem: http://img.kasa.cz/k-foto/ilustrace/800/4/6/6/product_1755664.jpg i
  • Odpowiedz
@Wo0lf: dlatego piszę, że przypomniałeś mi o tym kurduplu, ale nie wiem czy można go kupić oddzielnie, do tej pory nie widziałam, ale właśnie spróbuję poszukać ponownie.
  • Odpowiedz