Wpis z mikrobloga

Kolejne granice absurdalnej poprawności politycznej zostały przekroczone.

W 30-osobowym rządzie Kanady zasiądzie 15 kobiet. Ale to nie wszystkie rewolucje nowego premiera - Trudeau powołał też trzech sikhów, reprezentantkę plemienia Indian, dwoje uchodźców i dwie osoby niepełnosprawne.


Brakuje jeszcze 4 łosi, 2 niedźwiedzi polarnych i rudej Ani z Zielonego Wzgórza.

Pobierz D.....r - Kolejne granice absurdalnej poprawności politycznej zostały przekroczone.
 ...
źródło: comment_oJhDv0pUJHcBkpED6nAryTrR0iK7OAAv.jpg
  • 156
@Cheater:
Ależ ja nie mam nic przeciwko mniejszościom i żadnego bólu dupy tym bardziej. Bycie osobą o lewicowych poglądach nie musi wcale oznaczać, że trzeba być entuzjastą poprawności politycznej.
Wybieracministra na podstawie koloru skory, plci czy stopnia niepelnosprawnosci to oznaka debilizmu.


@mistrz_tekkena: Och, serio? A możesz mi powiedzieć (bez zaglądania w Google!), jak nazywa się nowy premier Kanady?

Nie?

To skąd niby "wiesz", jakimi kryteriami kierował się przy wyborze tych ludzi?

reprezentacje powinni miec w parlamencie, a nie w rzadzie


Och, serio? A to niby dlaczego? Możesz mi podać jeden sensowny powód dlaczego to niby reprezentant jakiejś mniejszości narodowej/etnicznej nie
Och, serio? A możesz mi powiedzieć (bez zaglądania w Google!), jak nazywa się nowy premier Kanady?

Nie?

To skąd niby "wiesz", jakimi kryteriami kierował się przy wyborze tych ludzi?


@mnik1: Nie wiem. Napisalem tylko, ze powolywanie ministrow na podstawie koloru skory, plci i stopnia niepelnosprawnosic to debilizm.

Och, serio? A to niby dlaczego? Możesz mi podać jeden sensowny powód dlaczego to niby reprezentant jakiejś mniejszości narodowej/etnicznej nie może pełnić wysokiej funkcji
przez polaczków, ktorzy stworzyli tak nędzną gospodarkę i kraj na który sami narzekają.


@Cheater: nie chce Cie martwic, ale przez 44 lata bylismy pod sowiecka okupacja, wplywy rosyjskie nadal sa ogromne. W tym czasie Kanada i inne kraje na zachodzie rozwijaly sie swobodnie i bezpiecznie... Nie mowiac juz o tym, ze Kanada nietknieta druga wojna swiatowa (wysylala zolnierzy,owszem,ale nie miala wojny u siebie)
@Cheater: #!$%@? az boli. Sorry. To ze nas #!$%@? z dwoch stron w 39 to oczywiscie nasza wina tez. Kwestia polozenia geopolitycznego ma ogromne znaczenie. Gdybysmy byli np tam gdzie Francja to bysmy byli dawno krajem mlekiem i miodem plynacym, a tymczasem od wiekow jak nie z jednej to z drugiej. Niewiele krajow w takiej sytuacji osiagnelo wiele...
To, ze NKWD wymordowalo kwiat polskiej inteligencji to tez oczywiscie nie mialo wplywu
@Cheater:Nie ma w niej nic naturalnego. To raczej forma presji i oczekiwania określonego zachowania. W przypadku kanadyjskiego premiera, cała ta parada różnorodności to po prostu zabieg PR'owy. Mnie nie interesuje kto jaki ma kolor, skąd pochodzi, co lubi i do jakiej mniejszości można taką osobę zaliczyć. Tutaj ktoś usilnie próbuje tą przynależność do mniejszości zaakcentować, robiąc z tego kryterium wyboru. I tutaj poprawność polityczna wpada we własną pułapkę dyskryminując nie wyróżniającą