Wpis z mikrobloga

Kolejne granice absurdalnej poprawności politycznej zostały przekroczone.

W 30-osobowym rządzie Kanady zasiądzie 15 kobiet. Ale to nie wszystkie rewolucje nowego premiera - Trudeau powołał też trzech sikhów, reprezentantkę plemienia Indian, dwoje uchodźców i dwie osoby niepełnosprawne.


Brakuje jeszcze 4 łosi, 2 niedźwiedzi polarnych i rudej Ani z Zielonego Wzgórza.

D.....r - Kolejne granice absurdalnej poprawności politycznej zostały przekroczone.
 ...

źródło: comment_oJhDv0pUJHcBkpED6nAryTrR0iK7OAAv.jpg

Pobierz
  • 156
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ależ przyjacielu drogi wcale nie musisz "pożyć i zobaczyć", tylko wejść w gugla, wyszukać skład gabinetu i po prostu poczytać o kwalifikacjach tych ludzi.


@mnik1: Wolę poczekać na czyny i wcale nie pragnę tego, aby wyszło, że są #!$%@? bo tak nie uważam. Po prostu nie lubię się podniecać na zaś.
  • Odpowiedz
  • 0
@XpedobearX: miałem ci nie odpisywać, nieuprzejmy bucu, ale trudno. Niech stracę.
Pan, o którym dyskutujemy, jak wynika z pierwszych z 3 minut poszukiwań, nie jest człowiekiem z dupy. Kanadyjczycy wiedzieli, kogo wybierają i co więcej, facet ma dużą przewagę nad opozycją.
Co do mojej "oceny", to odpowiadałem na histeryczny post @DiCrauser i stąd forma. Przykro mi, jeżeli nie zrozumiałeś.
  • Odpowiedz
@Cheater: ja jeszcze calego watku nie czytalem, mam na mysli motyw jak koles wyjechal z planem marshalla, ty mu naprostowales troche wyobrazenie rzeczywistosci i biedak zamilkl. az dziwne ze cie w tym momencie nie zwyzywal od #!$%@? lewackich #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@szpongiel: To znaczy tak... po pierwsze, na Wiejskiej żadne instytucje bezpośrednio rządowe się nie znajdują.
Po drugie - 30 ministrów w rządzie Kanady to jest więcej niż liczą polskie rządy po 1989 - w Polsce mamy zazwyczaj około 20-25 ministrów. Teraz u Szydło też pewnie nie będzie inaczej. Za komuny bywało więcej, jak istniały osobne ministerstwa ds. rybołóstwa, przemysłu chemicznego i tak dalej.
Liczba mieszkańców Kanady to około 35,5 miliona,
  • Odpowiedz
Napisane było rządzie. Rząd to nie są tylko ministrowie.


@szpongiel: Te 30 osób z Kanady to tylko ministrowie, więc porównałem liczbę ministrów u nich do liczby ministrów u nas.

Faktycznie, jakby patrzeć szerzej, razem z sekretarzami stanu, wiceministrami, pełnomocnikami, rzecznikami i koleżankami pani premier na różnych stanowiskach, to nasz rząd to będzie pewnie ze 120-130 osób (na oko, nie liczyłem).

W Kanadzie nie wiem ile, nie wiadomo nawet jak to
  • Odpowiedz
Wolę poczekać na czyny i wcale nie pragnę tego, aby wyszło, że są #!$%@? bo tak nie uważam. Po prostu nie lubię się podniecać na zaś.


@XpedobearX: No i tak trzymać.
  • Odpowiedz
Beke to toczymy ale tego to już nikt nie zauważył, że o tyle większy kraj ma tak skromny rząd w porównaniu do naszego folwarku na Wiejskiej?


@szpongiel: 31 osób = ministrowie.

Do tego dochodzi parlament (338 członków) i senat (105).
  • Odpowiedz