Wpis z mikrobloga

Mireczki, widzieliście kiedyś coś takiego? Jechałem z rodziną na groby, zjeżdżamy na zjeździe i przy dość ostrym hamowaniu nagle słyszymy głośny huk i hamulce zaczynają trzeć, uczycie ogólnie jakbyśmy złapali flaka i jechali na samej feldze. Zatrzymujemy auto, wysiadamy, a tam za nami wlecze sie tarcza hamulcowa z zaciskiem. :D Tzn. tarcza w drobny mak rozwalona leży parę metrów za samochodem. Wezwane assistantce i podróż musieliśmy kontynuować na lawecie. Dodam jeszcze, ze to jeszcze fabryczne tarcze Mercedesa, a samochód ledwo 30kkm. :D

#samochody #wtf #mercedes
iDaft - Mireczki, widzieliście kiedyś coś takiego? Jechałem z rodziną na groby, zjeżd...

źródło: comment_4ZT2WYAv7pHhdb9gqCSc9oHypKeSOFPA.jpg

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
nie jest to ich wina i ze jeżdzę za szybko


@iDaft: ja #!$%@?ę, pakują jakieś gówno do samochodu kosztującego grube pieniądze i jeszcze bezczelnie się wymigują. Powinni przepraszać i błagać o wybaczenie, a do tego wymienić bezpłatnie tylne tarcze na wentylowane.
BTW byłem kiedyś na takim małym evencie promującym bezpieczną jazdę i pojawił się tam m. in. Mercedes z nowym modelem - Citan. Podczas jazdy tym wynalazkiem wdałem się w rozmowę
  • Odpowiedz
Poza tym co to za samochód, jaka moc, jaki napęd? Bo na fotce zacisk to niemiecki szajs ATE, więc chyba żaden demon prędkości? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@eXorcist: W204 C250 Coupe, napęd na tył, po wizycie u Brabusa coś koło 300KM. Samochód projektowany w czasach kryzysu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@iDaft: ustalenie czy to była wada materiałowa czy uszkodzenie eksploatacyjne jest możliwe (ekspertyza materiałoznawcza da odpowiedź), ale jednak stawiam na eksploatacyjne bo cała seria powinna być wadliwa ale zgłosić należy bo może się okazać, że jesteś pierwszą osobą z tej serii której wada się ujawniła.
  • Odpowiedz
Ale W210 jeszcze daje radę ;)

@qoompel:
O ile nie przerdzewieje na wylot to raczej da radę, bo we wczesnych okularach montowano jeszcze wolnossące diesle odziedziczone po W124 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fstab: jak zwykła niewentylowana tarcza z tyłu jest razem z łożyskiem to jedna do byle taniego samochodu kosztuje dwa razy więcej niż cały komplet przednich do Berlingo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz