Wpis z mikrobloga

Mireczki, widzieliście kiedyś coś takiego? Jechałem z rodziną na groby, zjeżdżamy na zjeździe i przy dość ostrym hamowaniu nagle słyszymy głośny huk i hamulce zaczynają trzeć, uczycie ogólnie jakbyśmy złapali flaka i jechali na samej feldze. Zatrzymujemy auto, wysiadamy, a tam za nami wlecze sie tarcza hamulcowa z zaciskiem. :D Tzn. tarcza w drobny mak rozwalona leży parę metrów za samochodem. Wezwane assistantce i podróż musieliśmy kontynuować na lawecie. Dodam jeszcze, ze to jeszcze fabryczne tarcze Mercedesa, a samochód ledwo 30kkm. :D

#samochody #wtf #mercedes
Pobierz iDaft - Mireczki, widzieliście kiedyś coś takiego? Jechałem z rodziną na groby, zjeżd...
źródło: comment_4ZT2WYAv7pHhdb9gqCSc9oHypKeSOFPA.jpg
  • 136
@lubielizacosy: miałem corsę c, z silnikiem 1.2 z 2001 roku. wymieniałem hamulce z przodu, bo już tarcze się kończyły - wiem co zakładałem.
Tarcza do Corsy C 1.2:
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3034191833160-0_986_479_190-O14911-tarcza-hamulcowa.html

Większa lista:
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekatalog/osobowe/towary/14911/701020000/

Może nie każda wersja miała, ale moja na 100% - jakaś dziwna wersja Sport, białe zegary, mini kubełkowe fotele itd.
@Badyl69:
a może jesteś z tych kierowców co na każde przejechane 100m 6 razy wciskają hamulec?

Jak na 30k przejechane to te tarcze sa praktycznie do wymiany. Zobacz na rant. Ja takie cos robie przez min 80k.
Nie zamierzałem zarzucać Ci złej eksploatacji. Klocki widać jeszcze mają kawał życia przed sobą, tarcza nie wygląda na zbyt zużytą, ma widoczne ranty na brzegach, ale to chyba dzieło producenta, bo mają łagodne brzegi, a nie ostre jak od wytarcia.
@eloar:

Pokaz mi klocki ktore od producenta wychodza z rantem. Ja takich w!zyciu na oczy nie widzialem. Poza tym te tarcze wygladaja na mocno zuzyte. Autodata podaje ze tarcze po zuzyciu
@muchabzz: Niech zmierzy grubość i porówna z nominalną to będzie wiadomo. :p Tylko nie wiem czy zauważyłeś, ale ucho zacisku też jest urwane (tam gdzie jest prowadnica zacisku). Na drugim zdjęciu widać. Pewnie jarzmo też pękło.