Wpis z mikrobloga

Pytanko do hobbystów #modelarstwo #arduino #rc, wiem co chcę osiągnąć ale nie wiem jak.
Chcę zbudować zdalnie sterowany, jeżdżący pojazd z kamerką, chcę żeby jeździł po domu sterowany przeze mnie z kompa i strzelał strzałkami z przylepcem do mojego #rozowypasek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O co chodzi: Jaką drogę możecie mi polecić do osiągnięcia tego celu? Arduino to potrafi? Jestem kompletnie zielony w temacie, nie nastawiam się na rezultat jutro, aczkolwiek chciałbym coś podziałać w tym temacie.
Jak to ugryźć?

#kiciochpyta #hobby
  • 11
  • Odpowiedz
@MrDerinq: Oczywiście, cos takiego nawet nie obciąży za bardzo mikrokontrolera :p
Może do komunikacji ESP8266, podwozia i silniki można chyba na ali w zestawie kupić, pytanie tylko jak działko zrealizować, jakaś prosta naciągana sprężyna czy coś? :f
  • Odpowiedz
@MrDerinq: arduino to moze nie jest najlepszy pomysl jesli chcesz kamerke. lepszym pomyslem byloby raspberry pi z zainstalowanym serwerem, polaczone przez wifi i sterujace autkiem poprzez gpio.
  • Odpowiedz
@MrDerinq: do strzelania poszukaj jakiś zabawek. krzywdy nie zrobią a będzie np. 10-strzałowiec. są przecież nawet n jakieś pistolety na baterie. ewentualnie jest fajna "rakietnica" pod USB na pociski z gąbki.
  • Odpowiedz