Wpis z mikrobloga

Mirki jestem w trakcie organizowania wesele które bedzie za dwa lata.

Koszty wyglądają narazie tak:
Sala okolo 100 gości bedzie x 220zl za osobe z poprawinami + Full żarcia, razem 22 000 zl
Orkiestra 3 500 zl
Wódka. 3 000zl
Fotograf 1 800zl
Kamerzysta 2 500 zl
Samochód 1 200zl
--- razem koszty najważniejsze do podziału na dwie rodziny ok 34 000zl

Jeszcze trzeba doliczyć:
Obrączki 3 000 zl
Garniak 1 500zl
Suknia 3 000 zl
Kwiaty 1 000zl
Co łaska w kościele 1 000 zl
Wiec wszystko razem jakies 42 500zl
Wesele będzie z poprawinami. Liczymy ze bedzie 100 osób. Ale znając życie nie każdy będzie mogl wiec takich pewnych mamy 80osob. Gdyby przyszli tylko te 80 ludzi to koszt za sale wyszedł by wtedy 17 600zl koszt wtedy całego wesela jakies 38 100. Wiadomo ze po drodze mogą się pojawić dodatkowe koszty wiec trzeba brać poprawkę jakies +2000zl.

Jak myślicie dużo wyszlo za takie wesele?
Kolega ostatnio robil wesele tez na 100 osób i wszystko wyszlo go dwa razy więcej niz u mnie. Za całość zapłacili ok 80 000 zl. Za osobę n sali mieli prawie 350zl o.O
#wesele #pytanie #slub
  • 282
@kopek: dla porównania podaje cennik mojego wesela :
1) dwóch fotografów ok. 3000 PLN (dali wszystkie zdjęcia ok. 8000 zdjęć, plus album dla nas). Oczywiście z sesja. Nie braliśmy kamerzysty, bo po co? Filmu są nudne, kamerzysta wprowadza sztywność.

2) sala na 120 osób, w maju (tańszy miesiąc) - 144 zł za talerzyk (Warszawa, Wilanów, niedaleko wału zawadowskiego). Bez poprawin, bez noclegu dla gości. Maj był promocyjny ze zniżka 10% (nominalna
@anas_lex: e tam, dla mnie to byłby zbędny wydatek, ostatnio oglądałam wesele na płycie w wakacje, wiocha jakich mało, tak jak mówisz właśnie, 3h ciągiem. Ale za to moja dalsza kuzynka miała super film, film jak z kina, naprawdę piękny. Ale jak mówię dla mnie to zbędny wydatek.
Nie zrozum mnie źle, ale to jest czysty biznes. Cała branża ślubna ma się bardzo dobrze. Twoje wesele nie jest ani tanie, ani drogie. Wiem bo ostatnio byłem na 3 weselach na ok 100 osób. Rozpiętość cenowa od 50 do 90 tys! Ja nie potrzebuję tego papierka dlatego od 11 lat żyję w konkubinacie. Wolę za tę kasę miesiąc podróżować po Usa, Azji albo innym regionie.
@kopek w wiekszosci tak jak ci @TheMan radzi.

- sala wypas w #bialystok kosztowala nigdy wiecej niz 200zl. ja placilem 170zl

- samochod mielismy z rodziny/znajomych, ktorzy ida na wesele. Rozejrzyj sie i sie dogadaj. Jak dogdasz sie ze zamiast prezentu samochod ci pozycza to sie jeszcze uciesza ze ida na impreze za free, a tak naprawde to ty oszczedzasz te kilkaset zl

- zadnych filmow. choc fotografowie cisneli mocno bysmy jednak
Samochód mam do wyboru ale mają nówki sztuki audi a8, camaro.


@kopek: czyli za przjechanie sie audi a8 lub camaro 1km chcesz zaplacic 600zl? wiesz, ze mozesz isc do salonu na jazde probna dowolnym samochodem i nic za to nie zaplacisz.

wnajmowanie samochodu na chwile za taka kase to glupota. argument ze dobry model to tez glupota. troche dres z Ciebie wychodzi