Wpis z mikrobloga

Mirki ruszam z siłownią, mam tylko jeden problem.
Cel: jest, redukcja
Dieta: jest
Plan treningowy: jest, stronglifts

A: przysiad/wyciskanie na ławce/wiosłowanie - 5x5
B: przysiad/wyciskanie żołnierskie/martwy ciąg - 5x5, martwy 1x5

Wszystkie ćwiczenia potrafię wykonywać - oprócz przysiadu.
Mam pospinane dwugłowe uda i łydki, do tego słaba mobilność w stawie skokowym i buum - przy przysiadzie nie mogę wypchnąć kolan i lecę do tyłu. Wszystko przez to, że zawsze byłem bardziej cardio, niż siłowy (bieganie, kosz, piłka), przez co nie robiłem zbyt często przysiadów. Na doprowadzenie do normalności potrzeba bankowo kilka tygodni solidnego rozciągania.

Tu pytanie: jak rozwiązać sprawę treningu nóg bez przysiadów?

Chcę od początku ćwiczyć na wolnych ciężarach, drążku - zbudować w końcu konkretną siłę, a jak mam ćwiczyć na początku bez squatów?

To jak, pomożecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#silownia #mikrokoksy
  • 21
@Krypton: Podstaw sobie cos pod piete na przyklad 1.5kg albo 2kg talerz i stan na tym pieta, palce na podlodze. Powinno lekko pomoc :) I moze od razu nie bedzie ass to the grass ale powoli sie wszystko rozrusza i nadrobisz i polubisz siady. Jeden tylko warunek zwroc uwage na technike siadu, ma byc poprawna od samego poczatku, abys potem nie musial prostowac nawykow.
@loczyn: haha, przez pospinane łydy kolana nie wychodzą przed palce - to jest cały problem, ten opis nie jest aż tak enigmatyczny :D
Mi paradoksalnie podczas gry w kosza przeszkadzają moje słabe nogi.

@anonymous_user:
z podkładkami jakoś to idzie, szczególnie przysiad przedni.

@vegeta12: już mi pokazywali, ale nie byłem w stanie powtórzyć bez polecenia do tyłu.

@Jakr: to jest jasne, ale co w międzyczasie? Trening na podkładkach, czy
@Jakr: Tak jak inni napisali bez filmu z Twoim ćwiczeniem będzie trudno. Ja też na początku miałem problem z przysiadami, leciałem za bardzo do przodu lub do tyłu. Wtedy pomocne jest patrzenie na sufit (wybierz jakiś punkt np. łączenie kasetonów sufitowych). Do tego wolna rozgrzewka z dwu sekundowym zatrzymaniem w siadzie.
@krypton swój program który opisałeś to praktycznie Stronglifts 5x5. Wygoogluj go sobie i zacznij od podstaw (pusta sztanga na start oprócz martwego, ohp i wiosłowania). Do tego przeczytaj książkę "Starting Strength" M. Rippetoe i poszukaj na zbyt filmików z nim. Lepiej zacznij od zera i szlifuj technikę bo jak dojdziesz do 1.5x swojej wagi bez donrj techniki skończysz z kontuzja.

Stronglifts to najlepszy trening siłowy dla początkujących tak btw
kilka tygodni solidnego rozciągania.


@Krypton: rozciąganie to jak dmuchanie nosa kiedy masz przez rok katar. Ogólnie to jedna z ostatnich metod na poprawę mobilności w tym obszarze.
Musisz zastanowić się dlaczego masz pospinane mięśnie. Musisz też zrozumieć co to jest pospinany mięsień.

Mięsień nie wydłuża swojej długości kiedy wykonujesz jakiś ruch ani nie skraca się. Przecież przyczepy na kościach się nie przemieszczają. To Twój mózg na podstawie ogólnej kondycji decyduje czy
@berti: chyba dobrze prawisz, słabe stabilizatory są prawdopodobnie też moim problemem. Czyli - wrzucam na pierwsze ćwiczenie golben squat, tylko co z plankami? Kiedy je robić, na koniec?