Wpis z mikrobloga

@firunna: Są różne sytuacje w życiu, np. ciężka miesiączka, atak migreny, cały dzień w biegu bez żadnego konkretnego posiłku, czy wykańczająca robota. Kobiety są słabsze od mężczyzn i nie ma co z tym dyskutować i szukać na siłę usprawiedliwienia dla braku kultury. Najwyraźniej mężczyzna nie potrafi zrozumieć, jak słabo "zdrowa" kobieta potrafi się czasem czuć. Poza tym są choroby, których nie widać i co ma taka kobieta zrobić? Robić z
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hamartoma Ale nie popadaj w skrajności. Nie musisz robić afery żeby ktoś ustąpił ci miejsca. Wystarczy poprosić i każdy ustąpi ci bez zbędnego gadania.
  • Odpowiedz
@firunna: Nie robię, zwykle stoję z wyboru, ale czasem dobrze by było usiąść, jednak zaciskam zęby i rękę na czymś do trzymania, bo nie zamierzam nikogo prosić o łaskę. Wcale niekoniecznie każdy by ustąpił bez gadania. A co do braku kultury to jeszcze sytuacja z początku roku akademickiego, nakupiłam książek, na jednym ramieniu ciężka torebka, w drugiej właśnie ta z książkami (ponad 5kg, a jestem drobnej postury), uszy od niej
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hamartoma: Przykro mi, że ci nie pomógł. To inna sprawa. Nie taka, o której mówimy, czyli jedziesz bez ciężarów i usiadłabyś sobie, bo tak. Bo jesteś kobietą, a siedzą sobie faceci.

P.S. Nie ma takiej zasady gramatycznej. Słownik pozostawia w tej kwestii dowolność. Ja wiem, że najłatwiej przyczepić się do mało istotnej kwestii, która nie jest związana z tematem, gdy argumenty się wyczerpują.
  • Odpowiedz
@firunna: Nie twierdzę, że kobieta ma siedzieć, tylko dlatego, że jest kobietą, ale że mężczyzna powinien z grzeczności zapytać, czy nie chce usiąść. Myślę, że spora część by zwykle odmówiła, ale przynajmniej wszystkim by było miło. Coraz mniej facetów jest kulturalnych w stosunku do płci pięknej i jest to niestety fakt, któremu ciężko zaprzeczyć.

PS To jak dla mnie również przejaw wychowania, więc po części związany z tematem. Pisanie do
  • Odpowiedz
osobiście zawsze staram się ustąpić miejsca każdej kobiecie, tak mnie wychowano. nikomu obcemu tego nie narzucam, ale jak będę miał syna, to wychowam go tak jak inni mnie.
  • Odpowiedz
@yoloBaklawa: Wiem, ze mi to dobrze wychodzi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Dzięki, że mnie zawołałeś, dawno tak głupiej gównoburzy nie widziałem
  • Odpowiedz