Wpis z mikrobloga

Polska - taka nowoczesna, taka postępowa, taka otwarta, taka pozbawiona homofobii i innych uprzedzeń.

Sondaż TNS: Kogo nie chciałbyś mieć za sąsiada?

uchodźców - 45 proc.,

homoseksualistów - 41 proc.,

cudzoziemskich robotników - 27 proc.,

ateistów - 25 proc.,

wyznających inną religię - 22 proc.,

ludzi odmiennej rasy - 20 proc.,

ludzi o przeciwnych poglądach politycznych - 17 proc.,

rodziny z dzieckiem poczętym z in vitro - 13 proc.


Bonus:

Straszenie uchodźcami - że zabiorą pracę, przywiozą terroryzm i choroby - najsilniej działa na najmłodszych (do 29. roku życia), z podstawowym wykształceniem, mieszkańców wsi.


#bekazprawakow #prawackalogika #neuropa #4konserwy #homoseksualizm #lgbt #ateizm #polityka
alkan - Polska - taka nowoczesna, taka postępowa, taka otwarta, taka pozbawiona homof...

źródło: comment_lUdUaWimRjRu9c5VMJIIjtoz7LHLkoZP.jpg

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ruszka: nie jest nierzetelne (a przynajmniej nie z tego powodu - nigdy nie wiadomo, bo to GW :) ). Jakbyś chciał mieć oddzileną kategorię na każdą kombinację (matematycznie mówiąc - wariancję) odpowiedzi - to musiałbyś mieć 2^8 = 256 wierszy w tej tabeli.
  • Odpowiedz
@tell_me_more:

Wystarczyłaby po prostu jedna - nikt mi nie przeszkadza, nikt nie mówi o robieniu 256 kombinacji, bo pozostałe brakujące nie mają nawet w połowie takiego znaczenia, jak ta jedna, która powinna być wyszczególniona.
  • Odpowiedz
@alkan: Pomijając że ta ankieta jest z d--y wzięta, każda opcja prowadzi do jednego stwierdzenia.
To głosujący na zjednoczoną lewice nie chcą mieć uchodźcy za sąsiada? Nowacka mówi że są ok i ich trzeba przyjąć.
  • Odpowiedz
nie rozumiem po c--j lewacy za wszelką cenę dążą do takiego wzorca


@CichyBob: Po pierwsze dlatego, że mają prawo - jest demokracja, każdy może walczyć o realizację swoich poglądów. Po drugie - dyskusji o liberalizmie obyczajowym było już mnóstwo, nie ma sensu kolejnej zaczynać tutaj. Oczywiście można się spierać (i powstało na ten temat wiele, wiele pozycji), ale chyba nie powiesz mi, że jest coś w oczywisty sposób niesłusznego w koncepcji "nikt nie powinien wtykać nosa w osobiste wybory dorosłych ludzi".

Polska nigdy taka nie
  • Odpowiedz
@alkan: Zgadzam się ze wszystkimi punktami tej ikonografiki i nie umiem sobie wyobrazić co to ma wspólnego z zaściankowością albo ciemnogrodem, gdyby mieszkańcy Japonii odpowiedzieli tak samo też nazwałbyś ich w ten sposób ? Może to Ty jesteś troszkę do tyłu, bo nowoczesność już odchodzi powoli od multi kulti i innych sodomii, boom na to już był ;)
  • Odpowiedz
Zgadzam się ze wszystkimi punktami tej ikonografiki i nie umiem sobie wyobrazić co to ma wspólnego z zaściankowością albo ciemnogrodem


@ossj: Właśnie dlatego zaścianek jest zaściankiem, że nie dostrzega, że jest zaściankiem. :) A wytłumacz jeszcze: dlaczego nie chciałbyś mieszkać obok dziecka urodzonego z in vitro lub ateisty?

gdyby mieszkańcy Japonii odpowiedzieli tak samo też nazwałbyś ich w ten sposób
  • Odpowiedz
@alkan: Wydaje Ci się ,że związki jednopłciowe mają szerokie poparcie, ludzi to po prostu już nie razi stąd akceptacja, i dlatego teraz zaczyna się moment końca tej ery homoseksualistów, czas w którym wyzwoleni homosie wychodzą na ulice, całują się itp i zaczynają odrzucać "normalnych" ludzi.
Czy mieszkańcy stanów też są zaściankowi mówiąc źle o murzynach ? Zaściankowość nie ma nic wspólnego z tradycją, można coś rozumieć, mieć szeroką wiedzę ale
  • Odpowiedz
a ty chciałbym mieszkać np obok imigrantów ?


@yeapUwin: Zależy. Gdybym miał mieszkać obok jakiejś nieintegrującej się masy, to nie. Natomiast gdyby do mieszkania obok w bloku wprowadziła się jedna rodzina, to nie miałbym nic przeciwko.

Ale z resztą wymienionych grup nie miałbym problemu. W szczególności, jak byłem na pierwszym roku studiów, to mieszkałem w pokoju w akademiku z dwoma osobami czarnoskórymi, jeden był z RPA, drugi z Konga. :)
  • Odpowiedz
Po pierwsze dlatego, że mają prawo - jest demokracja, każdy może walczyć o realizację swoich poglądów


@alkan: i tak samo katolik ma prawo do swojego wyznania i wiążących się z nimi poglądów - np. nie akceptacja związków tej samej płci. Lewacka tolerancja kończy się za to w momencie gdy przychodzą katolicy i trzeba zaakceptować ich myślenie i ich poglądy. Ot taka hipokryzja, każdy dobry, ale wiara to głupota i zabobon.
  • Odpowiedz
Może to Ty jesteś troszkę do tyłu, bo nowoczesność już odchodzi powoli od multi kulti i innych sodomii, boom na to już był ;)


@ossj: Zwłaszcza w USA gdzie w tym roku zalegalizowano małżeństwa jednopłciowe, ale zaklinaj dalej rzeczywistość ;)
  • Odpowiedz
@CichyBob: No więc Wy walczycie o swoje, a my o swoje - w czym problem?

Pomijając fakt, że dla Was w moim wymarzonym kraju jest miejsce, bo ja nikomu nie zamierzam zabraniać wyznawania danej religii i kierowania się nią w swoim życiu, natomiast w Waszym wymarzonym kraju dla mnie miejsca nie ma, bo państwo rzekomo wie lepiej, co jest dla mnie dobre. Więc te sytuacje nie są równoważne.
  • Odpowiedz
teraz zaczyna się moment końca tej ery homoseksualistów, czas w którym wyzwoleni homosie wychodzą na ulice, całują się itp i zaczynają odrzucać "normalnych" ludzi.


@ossj: Twój problem polega na tym, że stworzyłeś sobie jakiś nierealistyczny obraz homoseksualistów - to nie są dziwacy z LoveParade, tylko normalni ludzie, zwyczajni ubrani, zwyczajnie się zachowujący i mający takie same potrzeby w związku jak heteroseksualiści - przede wszystkim miłości, bezpieczeństwa i wsparcia. Naprawdę, w
  • Odpowiedz
@alkan: TNS wypuszcza bait na zlecenie GW a Ty to łykasz ....

Zobacz jak jest sformułowane pytanie.

Ja też nie chcę mieć uchodźców, sebixów i wegetarian za sąsiadów ale dopóki żyją zgodnie z polskim prawem nie przeszkadzają mi zupełnie, nie zamierzam ich krzywdzić, trollować, niszczyć ich własności itd.

Zresztą chcieć a móc to dwie różne kwestie. Ja też chcę zarabiać tyle ile programista na wykopie.
  • Odpowiedz