Wpis z mikrobloga

Polska - taka nowoczesna, taka postępowa, taka otwarta, taka pozbawiona homofobii i innych uprzedzeń.

Sondaż TNS: Kogo nie chciałbyś mieć za sąsiada?

uchodźców - 45 proc.,

homoseksualistów - 41 proc.,

cudzoziemskich robotników - 27 proc.,

ateistów - 25 proc.,

wyznających inną religię - 22 proc.,

ludzi odmiennej rasy - 20 proc.,

ludzi o przeciwnych poglądach politycznych - 17 proc.,

rodziny z dzieckiem poczętym z in vitro - 13 proc.


Bonus:

Straszenie uchodźcami - że zabiorą pracę, przywiozą terroryzm i choroby - najsilniej działa na najmłodszych (do 29. roku życia), z podstawowym wykształceniem, mieszkańców wsi.


#bekazprawakow #prawackalogika #neuropa #4konserwy #homoseksualizm #lgbt #ateizm #polityka
Pobierz alkan - Polska - taka nowoczesna, taka postępowa, taka otwarta, taka pozbawiona homof...
źródło: comment_lUdUaWimRjRu9c5VMJIIjtoz7LHLkoZP.jpg
  • 144
Straszenie uchodźcami - że zabiorą pracę, przywiozą terroryzm i choroby - najsilniej działa na najmłodszych (do 29. roku życia), z podstawowym wykształceniem, mieszkańców wsi.


@alkan: A co w tym dziwnego? Zawsze najłatwiej manipulować prostym ludem. A akurat o to, że uchodźcy zabiorą pracę nie ma się za bać, bo większość z nich pracować nie chce, tylko żyć na zasiłkach.
@Ssssssssindriiiiiiiiiiiiiii: nie całkowicie nie, ale jestem takiego zdania, że to powinno być dobrze monitorowane, jak i też osoba ubiegająca się o obywatelstwo musi udowodnić swoją poradność życiową, jak to tez jest podczas zdobywania wizy do USA.
Nie powinniśmy brać nikogo w ślepo, tylko każdy powinien być dobrze sprawdzany - tak samo jak w USA.

Kraju nie powinna zalewać masa. Tylko ludzie z potencjałem. Ot tyle, z mojego zdania.
@alkan: To jednak istotny problem obecnych czasów. A to, że najłatwiej straszyć uchodźcami prosty lud nie oznacza, że nie ma żadnych powodów do obaw dla ludzi wykształconych czy świadomych sytuacji.
@Cinkito: Zgadzam się, tyle że sposób prezentowania tego tematu na wykopie nie ma nic wspólnego z podejściem "ludzi wykształconych czy świadomych sytuacji". :)
@alkan: Wykop jak to wykop, przeważnie przyjmuje ekstremalne postawy, przynajmniej takie najbardziej rzucają się w oczy. Ale tak po prawdzie to w drugą stronę się dzieje to samo, bo podejście typu "bierzmy wszystkich imigrantów, przecież są zajebiści" jest równie szkodliwe.