Wpis z mikrobloga

Polska - taka nowoczesna, taka postępowa, taka otwarta, taka pozbawiona homofobii i innych uprzedzeń.

Sondaż TNS: Kogo nie chciałbyś mieć za sąsiada?

uchodźców - 45 proc.,

homoseksualistów - 41 proc.,

cudzoziemskich robotników - 27 proc.,

ateistów - 25 proc.,

wyznających inną religię - 22 proc.,

ludzi odmiennej rasy - 20 proc.,

ludzi o przeciwnych poglądach politycznych - 17 proc.,

rodziny z dzieckiem poczętym z in vitro - 13 proc.


Bonus:

Straszenie uchodźcami - że zabiorą pracę, przywiozą terroryzm i choroby - najsilniej działa na najmłodszych (do 29. roku życia), z podstawowym wykształceniem, mieszkańców wsi.


#bekazprawakow #prawackalogika #neuropa #4konserwy #homoseksualizm #lgbt #ateizm #polityka
alkan - Polska - taka nowoczesna, taka postępowa, taka otwarta, taka pozbawiona homof...

źródło: comment_lUdUaWimRjRu9c5VMJIIjtoz7LHLkoZP.jpg

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bardzo prawilne wyniki, szanuję.


@melonnyk: Tak bardzo Cię boli, że ktoś jest ateistą lub z in vitro? Bo szczerze nie wiem, co tu można szanować.

mówisz o reakcjach tych mieszkańców Austrii, którzy zapewnili 30% poparcia antyimigranckiej partii czy może o tych mieszkańcach Niemiec, którzy przestają popierać Merkel?


@melonnyk: Mówię o tych, którzy czekali na dworcu z tabliczkami "Witamy!". A Merkel wciąż prowadzi w sondażach i ma za sobą
  • Odpowiedz
@alkan: Biorąc pod uwagę to, że Polska miała niewierzącego prezydenta w latach 1995-2005, to ja bym się nie zamartwiał rzekomą nietolerancją naszego społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@Quester: Ten niewierzący prezydent chodził na msze i utrzymywał bardzo dobre stosunki z Kościołem. Ponadto w tym samym czasie rządził m.in. bardzo konserwatywny AWS, więc Twój argument można odwrócić.
  • Odpowiedz
@alkan:

najsilniej działa na najmłodszych (do 29. roku życia), z podstawowym wykształceniem, mieszkańców wsi.


Tego oczywiście nie mogło zabraknąć Nie ma to jak wykorzystywanie negatywnego stereotypu by walczyć z "nietolerancją".
BTW gdyby nie te dziecko z in vitro to może bym uwierzył, że ktoś nie brał tych liczb z kosmosu. Jak trzeba być zaczadzonym by myśleć, że łyknie to ktoś poza czytelnikami GW którzy podbnymi
  • Odpowiedz
Nie ma to jak wykorzystywanie negatywnego stereotypu by walczyć z "nietolerancją".


@Cymes: Nie stereotypu, tylko faktu.

gdyby nie te dziecko z in vitro to może bym uwierzył, że ktoś nie brał tych liczb z kosmosu.


@Cymes: Przy całym natłoku kościelno-pisowskiej propagandy wcale nie jest mi trudno w to uwierzyć. Wręcz przeciwnie. Są ludzie kompletnie niewykształceni, są ledwo kontaktujący ludzie starsi... Dla nich słowo księdza-dobrodzieja jest wszystkim, a skoro
  • Odpowiedz
BTW gdyby nie te dziecko z in vitro to może bym uwierzył, że ktoś nie brał tych liczb z kosmosu. Jak trzeba być zaczadzonym by myśleć, że łyknie to ktoś poza czytelnikami GW którzy podbnymi bzdurami są karmieni toćka w toćkę.

@Cymes: Uwierzyłbyś, że kilkadziesiąt osób przestało utrzymywać kontakt z krewną i jej rodzeństwem tylko dlatego, że rozwiodła się z alkoholikiem, który ją tłukł?
  • Odpowiedz
BTW gdyby nie te dziecko z in vitro to może bym uwierzył, że ktoś nie brał tych liczb z kosmosu. Jak trzeba być zaczadzonym by myśleć, że łyknie to ktoś poza czytelnikami GW którzy podbnymi bzdurami są karmieni toćka w toćkę.


@Cymes: ale swoim instynktom, emocjom i anegdotycznym doświadczeniom zawierzasz bezkrytycznie?
  • Odpowiedz
@Ginden: Wiesz co znam bardzooo podobną historię z autopsji (szczegółów nie napiszę, bo dotyczy osoby mi bliskiej) ale tam chodziło o dalszą rodzinę i ciągnięcie zysków z męża-alkoholika a nie zgorszenie moralne.
Widziałem w życiu alkoholika i to nie jednego, widziałem różne rzeczy (np. jak syn alkoholik gonił swoją matkę, bo coś mu się uroiło, że chce go otruć; babina znalazła ratunek u mnie w domu a ja z babcią
  • Odpowiedz
@Cymes: Widzisz, ja taką sytuację znam z autopsji - cała rozległa rodzina z Podhala przestała się odzywać do kobiety, bo rozwód to grzech. Od ciotek po kuzynów drugiego stopnia.
  • Odpowiedz
dziwisz się? Ludzie czują się słabi, boją się, bo nie mają kontroli nad swoim krajem, nie czują się potrzebni na rynku pracy, boją się chorować bo przeraża ich stan służby zdrowia. Mają niską samoocenę, nie potrafią rozmawiać, są cholernie nieasertywni i o tym wiedzą i wiedzą jakie są tego konsekwencje.

No to nie dziwne, że boją się zmian, imigrantów, cudzoziemców, którzy mogliby narzucić im swój światopogląd i odebrać im tożsamość.

Atakuj ich i kpij sobie z nich dalej to na pewno świat zmieni się na lepsze. ()


@ProGruntowy: Generalnie masz racje i pięknie opisałeś typowych wyborców PiS i dużą część wyborców anty-systemowych. Niezaradni życiowo nieudacznicy, którzy od lat wykonują najprostsze i niewymagające wiedzy / umiejętności prace. Bieda umysłowa połączona z bieda finansowa, ksenofobia wynikająca z niewiedzy i wąskich horyzontów (albo z prostego faktu, ze nigdy nie wyściubili nosa po za granice tego kraju, a czasem nawet i
  • Odpowiedz