Wpis z mikrobloga

Witam.
Brakuje w internecie porównań nowych sticków do TV, pojawiają się jakieś pojedyncze recenzje, testy ale brak jest w nich odniesienia do innych, a jeśli już są jakieś porównania to sprzed pół roku lub wcześniej a jak wiadomo w tej branży wszystko gna do przodu jak nasza kampania wyborcza i to co się działo w ubiegłym tygodniu to już zamierzchła przeszłość.
Dlatego proszę o pomoc osoby które albo siedzą trochę w tym temacie albo mają już taki sprzęcik i mogą coś z czystym sumieniem polecić.

A więc (wiem wiem nie zaczyna się zdania od tego sformułowania) szukam sticka pod USB lub HDMI do podpięcia do TV:
wymagania:
- obsługa KODI/XBMC jakość HD bez zacinek lub ewentualnie 4K (nie jest konieczna ale było by fajnie)
- obsługa Youtube
- obsługa CEC-hdmi
- cena - 150-200 zł
- wbudowane wifi
- wejście na kartę pamięci
- system - bez znaczenia jeśli spełnia w/w warunki

Na pewno więcej osób jest zainteresowanych tym tematem, więc dla dobra ogółu dodaję taga #codokodi

#android #openelec #amlogic #cec #usb #hdmi #tv #kodi #xbmc
  • 6
  • Odpowiedz
@szkari: no właśnie chciałbym uniknąć Rapsberry (nawiasem mówiąc Odroid C-1 jest o niebo lepszy) bardziej wolałbym już coś dedykowanego na sticku - podłączam i zapominam
  • Odpowiedz
a co jest nie tak z Rpi2 ? Twoje wymagania raczej spełnia.
W ogóle to myślałem o rozwiązaniu Intel Computre Stick tylko kosztuje 500zł, ale już się nie pieprzysz z niczym, masz win10 na x86 i wszystko hula
  • Odpowiedz
@szkari: z tego co wiem to intel compute stick przegrzewa się, ale w jednym masz racje, warto iść w x86.
Ja bym szedł w raczej jakieś coś pokroju minix z64a lub pipo x7, a jeśli ktoś bardzo chce na donglu to jest megopad t02.
  • Odpowiedz