Wpis z mikrobloga

Cześć Wykopki. Tak czytam te wszystkie wpisy od miesiąca i tak się przykro na serduchu robi. Tyle nienawiści i wyśmiewania innych bez powodu, to nigdy w życiu nie doświadczyłam co czytając komentarze na Wykopie. Często jak to wszystko oglądam to myślę 'Nie. Być nie może. Ten człowiek wcale nie chciał poniżyć drugiego człowieka, wcale tak nie myśli. Pewnie chciał dostać plusy, albo wyżyć się na kimś anonimowo, żeby poczuć się lepszym'. A co jeśli nie? A co jeżeli jesteśmy aż tak nienawistnym narodem w stosunku do samych siebie? Nawet nie wiedziałam, że ludzie potrafią być dla siebie tak niemili. Potrafią mi świeczki w oczach stanąć po niektórych komentarzach. Ja tu się chyba nie nadaję. Sama umiem reagować tylko agresją na agresję i nie wiem, czy jestem zła, że potraficie być tak okrutni, czy że nie umiem się jak dojrzały człowiek do tego zdystansować ()
#feels #oswiadczenie
  • 24
albo wyżyć się na kimś anonimowo, żeby poczuć się lepszym'. A co jeśli nie?


@palebomnieniestac: Ale to już wystarczy, żeby powiedzieć o człowieku wiele. Jeśli ktoś się wyżywa na kimś innym, żeby poczuć się lepiej, oznacza, że taka osoba sama jest głęboko zakompleksiona. Chociaż nie jestem robotem i takie osoby mnie wkurzają, to generalnie uważam, że należy im współczuć.
@palebomnieniestac: Wiesz, po dłuższym czasie mirkowania i przeglądania głównej w pewnym momencie zaczyna Cię trafiać szlag. Musisz uważać na baity, płatnych trolli z różnych ugrupowań politycznych, których ostatnio tutaj namnożyło się od cholery a gdy w końcu trafi się jakiś wpis, w którym można wymienić poglądy, podyskutować to przyjdzie Ci taki jeden baran z drugim i będą robić śmieszki na siłę. Tym bardziej, że patrząc na to co wyprawia się jeśli
A co jeśli nie? A co jeżeli jesteśmy aż tak nienawistnym narodem w stosunku do samych siebie? Nawet nie wiedziałam, że ludzie potrafią być dla siebie tak niemili.


@palebomnieniestac: Przejdź się na 4chan albo czytaj komentarze na youtubie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tacy są ludzie. Ludzie nie bardzo przepadają za innymi ludźmi, stąd gdy mają anonimowość, która sprawia, że nie płacą za przykre komentarze - mogą pisać
@palebomnieniestac: To nie jest kwestia narodowości tylko ludzkiej natury. Ludzie zawsze ukazywali w internecie swoje prawdziwe oblicze. Tak zawsze było. Jak mi neostradę zakładali z 15 lat temu to wszyscy pisali te netykiety, srety a nic to nie dawało i pomyje i tak się lały. Dzisiaj inne jest tylko to, że media i jacyś internetowi debile pompują temat jakby był czymś nowym i robią z igły widły, bo jakiś dzieciak się