Wpis z mikrobloga

@JanuszProgramowania: I są ! ( ) w piwnicy gotowy pakiet 14'stek na zimowych. Fakt ostatni sezon ale będzie trzeba się wyposażyć w przyszłym roku w 2 komplety letnie + zimowe.
Żeby pojanuszować trochę zapewne Dębica Passio + Frigo.
@kleksiq: ja mam opony tak dramatyczne, że od momentu zakupu samochodu nie jechałem szybciej niż 140km/h... tylne gumy są chyba kwadratowe, przy 125-130km/h auto wpada w takie wibracje, a im szybciej tym gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°) przy 80 "huczą"... innymi słowy nie mogę się doczekać wymiany na zimowe, mam nadzieję że w/w problemy odejdą w niepamięć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zeek: @Kauabang: Jeśli coś jest do wszystkiego to znaczy ze jest słabe, tak samo jest z oponami całorocznymi. Ni to dobre na zime ni na lato. Dla mnie trochę januszowanie na własnym i cudzym bezpieczeństwie, dużo osób nie zdaję sobie sprawy jaką różnice robi dobre ogumienie czy nawet fimowe klocki i tarcze. @JanuszProgramowania: Skoro auto wpada w wibracje to może to wina niewyważonych kół a nie samych opon?( ͡
@Black_Square: pewnie tak, a w zasadzie oby... opony z tyłu mam strasznie sparciałe już (2010), z przodu już powoli na skraju przydatności do użycia pod względem głębokości bieżnika, więc IMO nie ma sensu marnować kasy na wyważanie, jak i tak w tym tygodniu zamówię komplet zimówek ze stalowymi felgami, a na wiosnę komplet letnich na obecne alumy i znów płacić za wyważanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zeek: Po mieście całoroczne jeszcze ujdą bo nie ma tam dużych prędkości. Ale różnica jest ogromna w niektórych aspektach: trakcja w zakrętach, odprowadzanie wody, droga hamowania, przy spokojnej jeździe różnice są subtelne, ale w ekstremalnych sytuacjach dobre opony mogą Ci uratować życie. Ale jeśli lubisz ostrzejszą jazdę to nie ma porównania.
Kto na letnich oponach ten pulsuje ( ͡° ʖ̯ ͡°) #katowice


@JanuszProgramowania: a niby czemu nie? Nawet przy stale padającym od rana śniegu w #krakow ulice są czarne. Gdzieś w jednym miejscu będzie bardziej ślisko? Zimówki niekoniecznie by pomogły (jeśli to lód), trzeba uważać jak się jeździ i tyle. Nie będę zimówek zakładał bo spadło trochę śniegu - za tydzień będzie +15 i deszcz to na tych
@enron: pamiętaj, że opony zimowe to też inna, bardziej miękka mieszanka która lepiej współgra z zimnym asfaltem, ja zauważyłem znaczne pogorszenie trakcji w zakrętach od kiedy temperatura o poranku oscyluje w okolicach 4 stopni, więc nie będę się zastanawiał "czy warto" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
po 6 latach zwraca sie koszt zakupy opon, nie trzeba kupowac 2 kompletow, odchodzi problem z kolejkami do wulkanizacji, przechowywaniem. same plusy !


@zeek: Eee to chyba robisz bardzo małe przebiegi. Ja na takich oponach po 2 latach nie miałbym już bieżnika .
@Daleki_Jones: Wyjeżdżałeś samochodem poza miasto w zimę na nieodśnieżone drogi? Czy może jesteś jednym z tych co boją się rozpędzać >20kmph po śniegu/lodzie bo ślisko?