Wpis z mikrobloga

HISTORIA O RZYMSKICH DUCHACH

Najbardziej znana historia o duchach, w której pojawiają się antyczni Rzymianie dotyczy wydarzenia z lutego 1953 roku w mieście York, w Anglii. Tego dnia hydraulik Harry Martingale instalował nowe centralne ogrzewanie w piwnicach Treasuerer’s House, kiedy nieoczekiwanie usłyszał odgłos rogu, który pochodził dalekiej odległości.
Wydało mu się dziwne, że będąc głęboko w piwnicach jest w stanie usłyszeć odgłosy z powierzchni. Uznał, że jest to dziwne, ale dźwięki pochodzą zapewne z drogi i skupił się na dalszej pracy. Wciąż jednak słyszał dźwięk rogu, który stopniowo wydawał się dochodzić z coraz bliższej odległości. Nagle ze ściany wyszedł niski rzymski legionista trzymając w rękach tubę, a za nim wyjechał jeździec na koniu. Obie postacie pokonały szerokość izby i zniknęły w drugiej ścianie. Przerażony mężczyzna spadł z drabiny. Nieoczekiwanie ze ściany wyszła kolumna 20 rzymskich żołnierzy o ciemnej cerze sugerującej bród i znój, którzy podczas marszu patrzyli w ziemię i wydawali się być przygnębieni. Ubrani byli w zielone tuniki, a uzbrojeni w krótkie miecze, włócznie i hełmy. Co ciekawe nie widać było nóg postaci od kolan w dół. Wydawać się może, że duchy maszerowały po starej drodze rzymskiej, znajdującej się pod podłogą. Kiedy ostatni żołnierze zniknęli w ścianie hydraulik rzucił narzędzia i uciekł przerażony. Jak się okazuje podobne spotkania z duchami miały inne osoby. Póki co piwnice budynku nie są dostępne dla ogólu.

http://www.imperiumromanum.edu.pl/ciekawostka/historia-o-rzymskich-duchach/

#rzym #starozytnyrzym #antycznyrzym #starozytnosc #imperiumromanum #tegodnia #wydarzenia #historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
IMPERIUMROMANUM - HISTORIA O RZYMSKICH DUCHACH


Najbardziej znana historia o duch...

źródło: comment_7dsH2iOazce6aVIaJ5Rk3WhHPLmUdpSj.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
@jaksmiesznie: Asterix jest genialny, bogaty w bardziej lub mniej wyraźne nawiązania, niewykluczone, że to delikatne odniesienie właśnie do tej historii. Warto już jako dorosły człowiek wrócić do komiksów/filmów i wyłapać te wszystkie smaczki, których się nie rozpoznało jako gówniak.
  • Odpowiedz
@IMPERIUMROMANUM: Tak sobie pomyślałem. Czy można przyjąć, że wiele zjawisk istnieje ale nie zostało jeszcze opisanych czy zbadanych? Podobnie jak z elektrycznością, zanim ją wynaleziono ona istniała, ale nie wiedziano jak ją "uruchomić" czy wykorzystać. Skoro przyjąć taki punkt widzenia, to może zdarzają się sytuacje, gdzie my nie widzimy duchów, ale obrazy z przeszłości, które w jakiś dziwny sposób "nakładają" się na nasz czas. No, trudno mi to jakoś sensownie opisać,
  • Odpowiedz
@PanWykopek: Po pierwsze, dlaczego komuś zarzucasz niepełnosprawność umysłową, a sam nie podałeś argumentów, dlaczego według Ciebie to nie nadaje się na główną? Ja chciałbym by użytkownicy dyskutując szanowali adwersarza, używali argumentów. Jednak zawsze znajdzie się ktoś, kto zamiast znaleźć argument lub przyjąć coś do wiadomości będzie ubliżał.
Po drugie może jeszcze nie zauważyłeś, ale często wykopy z głównej przeplatane są jakimiś (mam wrażenie, że losowymi) nowościami, które nie zyskały jeszcze plusów
  • Odpowiedz
@dplus2: To był program ,,Łowcy Duchów''. Masz rację,też to oglądałem pod koniec lat 90. Pamiętam ten charakterystyczny wstęp z ogniem i głos lektora.
  • Odpowiedz
@trajano: Przed ludzkością świat badań dopiero się zaczyna. To co wiemy obecnie to dobry wstęp. W kwestii tego konkretnego zjawiska, to może być ludzka wyobraźnia, obraz rzeczywistości przesunięty w czasie, duchy zapętlone w jakimś zdarzeniu z przeszłości. Jest pewnie jakiś powód dla którego takie zjawiska zachodzą. Nawet jeśli jest to ludzka wyobraźnia to będzie przynajmniej wyjaśnienie jak traktować podobne zjawiska i jak się ich... nie bać.
  • Odpowiedz
Widziałem ducha jako dziecko. Po tym czytałem wiele książek na ten temat, a gdy pojawił się internet to i w nim również.Ponad 99% wszystkich opowieści zdjęć i nagrać to fałszywki. Paranauka nie dała mi odpowiedzi więc zająłem się oficjalną nauką. Niestety nawet fizyka kwantowa jest tu bezsilna, acz kolwiek pozostawia miejsce na takie zjawisko jak duch. Ale do rzeczy. Opisanie całego zajścia zajęłoby mi naprawdę sporo miejsca, więc maksymalnie to streszczę:
  • Odpowiedz
@IMPERIUMROMANUM:
Ja myślę, że ta historia jest prawdziwa, tylko w jednym miejscu kolejność jest zmieniona. Pewnie najpierw spadł z drabiny, a potem zobaczył pierwszego legionistę.
  • Odpowiedz
@orkako: ja z kolei mam jedną relację bezpośrednią - chodzenie po domu w nocy, w domu byłego kata komunistycznego.
i jedną od koleżanki - po wywoływaniu duchów działy się dziwne rzeczy. do dziś dzień (a ma ponad 30 lat) nie może zostać sama w domu, tak więc mocne przeżycie.
  • Odpowiedz