Wpis z mikrobloga

Dzisiaj mija dokładnie rok odkąd zacząłem przygodę z programowaniem.
Chodziłem codziennie do biblioteki uniwersyteckiej przez 6 miesięcy i uczyłem się po 3-5h dziennie.
Rok temu nie spodziewałbym się, że będę siedział wsród programistów w korpo w centrum Warszawy. Może dzisiaj po pracy skuszę się na jakieś podsumowanie ;)

#pracbaza #naukaprogramowania
  • 170
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

U mnie nowo przyjęty dev J2EE dostaje 7 - 8k brutto.


@xSQr: za pisanie w J2EE powinno się wypłacać odszkodowania za ciężkie warunki pracy
  • Odpowiedz
To jak ktos bedzie wiedział ile Pythonowiec z 6 msc stażem powinien zarabiać to niech da znać :P


@Sudokuu: ~4 tys netto? Ja jestem od PHP, ale miałem propozycje, że jakbym się trochę pouczył Pythona to miałbym ~5,5 netto na start. Kraków.
  • Odpowiedz
@Sudokuu: Ja rok temu uczyłem się javy ale musiałem zakończyc przygodę ze względu na brak czasu. Praca zajmuje mi dużo czasu a do tego uczę się drugiego języka obcego i lipa. Szkoda bo przez ten rok już bym dużo się nauczył, bo dośc łatwo mi wchodziła wiedza.
  • Odpowiedz
O jak brechtam z komentarzy wykopków którzy myślą że typ coś osiągnął i jeszcze chcą rad od niego xD


@TowarEksportowy: dalbym ci z 200 plusow, ale nie mam tylu multikont.
Tak samo jak tu chwala sie wielcy emigranci co pojechali z Sorkiem na gotowe do uk robic w magazynie, i robia za znawcow tematu i czuja, ze sa panami zycia jadac na gotowe z---------c za minimum krajowe, a musza polegac
  • Odpowiedz
a to bycie samoukiem nie jest warte plusów?


@Krawwo: bycie samoukiem jest w porzadku, a nawet godne nasladowania.
Ale smieszne jest twierdzenie, ze po roku bycia samoukiem jest sie drugim Gatesem, a juz zupelnie smieszni sa ludzie, ktorzy traktuja to jakos niewiadomo jaki sukces.
Jasne, chlopak sie staral, wskoczyl do firmy - i tyle. Przesada w każda strone jest zła.
  • Odpowiedz