Wpis z mikrobloga

Dzisiaj mija dokładnie rok odkąd zacząłem przygodę z programowaniem.
Chodziłem codziennie do biblioteki uniwersyteckiej przez 6 miesięcy i uczyłem się po 3-5h dziennie.
Rok temu nie spodziewałbym się, że będę siedział wsród programistów w korpo w centrum Warszawy. Może dzisiaj po pracy skuszę się na jakieś podsumowanie ;)

#pracbaza #naukaprogramowania
  • 170
@thuglife: zależy co rozumiesz przez "byle co". Moja edukacja zakończyła się na liceum, a pracuję jako st. specjalista w korpo. Może jestem byle kim, ale ciężką pracą bez problemu dostaniesz wakat. Zacznij od projektów open source.
o ale jak zostac programista bez studiow bez doswiadczenia, i nie mowie tu o robieniu stazu bo mam 25 lat i praca za 1200zl srednio mnie urzadza, pracue w korpo i przyzwyczajony jestem do wygodnego zycia.


@thuglife: wystarczy czegoś sie nauczyć, o ile jesteś rozgarnięty i masz jakieś kompletne podstawy oraz szybko łapiesz wiedzę to po roku dojdziesz do konkretnej stawki - jakiej to trudno powiedzieć, bo znam naprawdę różne przypadki,
@thuglife: lepiej powiedz co umiesz. Jak tylko kodzić proste rzeczy w jednym języku, to raczej cudów bym się nie spodziewał. Kup sobie jakąś książkę odnośnie pytań rekrutacyjnych. Jeśli będziesz w stanie poprawnie odpowiedzieć na większość pytań, to wtedy możesz liczyć na pracę za 3,5-4k brutto (bez doświadczenia i studiów nie spodziewałbym się cudów). Pytania sprawdzą Twoją przekrojową wiedzę z informatyki, algorytmiki itp. To jest też na studiach poza zwykłym klepaniem kodu.
@thuglife: jeśli jesteś nowy/nowa w branży, to może tester? 3k netto na start do zrobienia pewnie w Wawie, w Łodzi nie. No chyba żeś wymiatacz.

Byłeś na takiej rekrutacji? W mojej poprzedniej firmie i obecnej zatrudniali i na devów i na testerów ludzi bez szkoły, kursów itd Ważne co umiesz. Weryfikacja? Trochę pytań z teorii i ze 2 szybkie zadania do zrobienia. Liczy się głównie pomysł i to jak chcesz to