Wpis z mikrobloga

Dzisiaj mija dokładnie rok odkąd zacząłem przygodę z programowaniem.
Chodziłem codziennie do biblioteki uniwersyteckiej przez 6 miesięcy i uczyłem się po 3-5h dziennie.
Rok temu nie spodziewałbym się, że będę siedział wsród programistów w korpo w centrum Warszawy. Może dzisiaj po pracy skuszę się na jakieś podsumowanie ;)

#pracbaza #naukaprogramowania
  • 170
  • Odpowiedz
@Sudokuu: btw mój znajomy w Wawie ma 2.9k na rękę bez żadnego doświadczenia. 2 tygodnie temu się załapał z ulicy, po prostu przechodził obok firmy, wbił do nich, poprosił o rozmowę z kimś technicznym i pykło ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Tyle, że u niego w firmie używają Flaska a nie Django.
  • Odpowiedz
@Pivoo: jak mnie się zawsze morda cieszy, jak widzę te wasze zarobki z dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam kumpla, który pracuje jako tester oprogramowania w dużej korporacji - zaczął od 1400zł na rękę, po roku miał 1700 (po kierunku informatyka przemysłowa na polibudzie).

edit: a #!$%@?, napiszę w jakiej. Asseco Poland S.A.
  • Odpowiedz
@Pivoo: Nie spotkałem chyba ogłoszenia na testera gdzie nie byłoby wymagane wykształcenie wyższe albo status studenta ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ketorw: ale wiesz że są lepsze i gorsze firmy? Sam czasem dostaję oferty z wymaganiami niewiele niższymi niż mam w obecnej pracy ale za może 1/2 aktualnej stawki, oferować tyle sobie można, czemu nie. Do tego pewnie siedzi w Rzeszowie? To trochę tak, jakby pójść do Comarchu i narzekać, że kołchoz.
  • Odpowiedz
a tak zupełnie serio. Ile powinien zarabiać Backendowiec Pythona/Django z 6 miesięcznym stażem? Takie minimum


@Sudokuu: no, z 800zł? Serio - 6miesiecy doświadczenia w branży to nic.
  • Odpowiedz