Wpis z mikrobloga

Odebrałem kolejne cudeńko. Tym razem trochę z innej beczki, bo hybryda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem do wyboru na weekend BMW i8 lub Mini John Cooper Works, więc... wziąłem oba ( ͡ ͜ʖ ͡) BMW i8 zostaje ze mną do niedzieli, wtedy się wymieniam z naczelnym i do wtorku śmigam Miniakiem.

O BMW nie powiem na razie za wiele, bo tylko przyprowadziłem je z Mordoru na Domaniewskiej do Śródmieścia. Po drodze większość pokonałem na silniku elektrycznym. Benzyniak jest zaskakująco głośny i rasowy kiedy się włączy, ale jeszcze nie ustaliłem czy od zewnątrz efekty są równie spektakularne, czy to kwestia głośników. Pamiętam, że jak w 2014 roku w drodze na targi w Genewie spotkaliśmy na niemieckiej autostradzie prototyp, to brzmiał bardzo dobrze.

Ponieważ na Autokulcie filmy przyjmują się dobrze, po ostatniej produkcji z Rolls-Roycem jedziemy z kolejnym filmem -późnym wieczorem wypatrujcie nas w Śródmieściu w Warszawie :)

Jeśli macie jakieś pytania to jak zawsze możecie je śmiało zadawać. Jeśli nie odpowiem dziś, to odpiszę w weekend jak więcej pojeżdżę.

#bmw #motoryzacja
#prawilnebmw ?

_________
Jeśli chcesz poczytać więcej o pracy dziennikarza motoryzacyjnego, autach wszelkiej maści i fotografii samochodowej zachęcam do obserwowania mnie lub mojego tagu: #mzcars
Dziekan5 - Odebrałem kolejne cudeńko. Tym razem trochę z innej beczki, bo hybryda ( ͡...

źródło: comment_ubQLzxmZUDjcJbYCrF9l7e4jDjvXQ7id.jpg

Pobierz
  • 58
@Dziekan5: samochód niepowtarzalny i bardzo futurystyczny, ale za te pieniądze chyba jednak wybrałbym coś bardziej prawilnego :)

Silnik spalinowy działa przez cały czas doładowując baterie czy włącza się tylko poniżej jakiegoś poziomu czy powyżej jakiejś prędkości? Opowiedz coś więcej z perspektywy użytkownika!

@Tuxedo: nie, póki akumulatory są naładowane, spalinowy jest wyłączony, chyba, że da się to wymusić. W innych hybrydach jest zazwyczaj tryb Charge, w którym spalinowy może ciągle doładowywać akumulatory. Tylko wtedy spalanie idzie w kosmos. Jadąc w trasie na spalinowym dającym moc na koła i dającym moc na ładowanie w Volvo V60 Plug-In Hybrid miałem 9 l/100 km z tego co pamiętam.
@Dziekan5: czy i8 mozna driftowac? Chociaż trochę czy to full auto? Mozesz nakrecic filmil on board? Zalezy mi jak wyglada to w praktyce podczas jazdy. Ile przy nieekonomicznej i dynamicznej jezdzie jestes w stanie przejechac na bateria+bak, ile zajmuje ladowanie w domu? Czy do bagażnika mieści się średniej wielkości pingwin królewski? Jak z kraweznikami w tym aucie?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi
@sorek: i8 można driftować i to bardzo łatwo - potwierdzone przez ludzi z BMW ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teoretycznie jest około 24 km czysto elektrycznego przebiegu na pełnych akumulatorach i tyle ile na razie przejechałem to wygląda na to, że +/- 2 km to się zgadza.
Na krawężniki raczej nie podjedziesz - widać to na zdjęciu - przedni zwis jest długi i nisko przysadzony do ziemi.
Nie,
śny i rasowy kiedy się włączy, ale jeszcze nie ustaliłem czy od zewnątrz efekty są równie spektakularne, czy to kwestia głośników. Pamiętam, że jak w 2014 roku w drodze na targi w Genewie spotkaliśmy na niemieckiej autostradzie prototyp, to brzmiał bardzo dobrze.


@Dziekan5: ile $$$ i pokaż w środku ( ͡° ͜ʖ ͡°)