Wpis z mikrobloga

@ciniminis: Dzisiaj więcej jak 192$ nie skoczył, też myślę, że 200$ to może być jakaś bariera graniczna, sam wpłaciłem 5k na bitcurex i obserwuję, co się dzieje ;-)
@ciniminis: co to znaczy większą? i czy ja gdzieś pisałem o WIĘKSZEJ? korekta przed 300 będzie i to nie jedna. wahania o kilkadziesiąt dolarów.

nie wiem czy pbserwujesz dokładnie kurs, ale od początku marca takie korekty o kilkanaście procent w dół zdarzały sie ok co tydzień.
@YagAA: zależy czy możesz stracić ;) jeśli tak to kupuj czym prędzej, jak się panicznie boisz to czekaj na dołek, ewentualnie dołek a później przebicie najwyższego szczyttu

no i zależy czy potrafisz grać. jak sie znasz troche na rynku i ekonomi, umiesz czytać i analizowac zachowania przedsiębiorców i giełdy to kupuj, zawsze coś ugrasz
@drain_pipes: To jest inwestycja, bez ryzyka nie ma zabawy, więc jestem przygotowany na spadek, chociaż wolałbym zarobić ;) Póki co czekam i liczę, że spadnie do 600 i odbije i wtedy myślałem, żeby kupić, ale sam już nie wiem, póki co w ciągu ostatnich kilku godzin tak lata kurs od 610-630 pln.

Nigdy się giełdą ani bitcoinami wcześniej nie interesowałem (no kiedyś na chwilę srebrem), ale studiuję ekonomię, więc powiedzmy, że
@YagAA: bitcoin sierządzi swoimi prawami, posiedzisz miesiac w temacie to zaczniesz rozumieć. ale generalnie często sprawdzają się trójkąty.

praktycznie po każdej znaczącej korekcie kurs idzie do góry i w momencie gdy przekracza szczyt sprzed korekty można liczyć na wysokie wzrosty aż do następnej korekty. chyba, że po korekcie mamy długotrwały spadek (do tej pory tak nie było nie licząc banki w 2011 i kilku mało znaczących wypadkó, po których i tak