Wpis z mikrobloga

@RodrigoMendelez: Co w tym głupiego, że człowiek chce mieć stały dostęp do wiedzy i doświadczenia specjalisty? Może nie chce zrobić sobie krzywdy słuchając rad takich np. wykopowych "specjalistów" których teksty wykluczają się nawzajem. Poza tym nie rozumiem jak można nazwać leniem człowieka, który ćwiczy, przecież trener nie wykonuje ćwiczeń za podopiecznego xD
  • Odpowiedz
@RodrigoMendelez: tych, którzy chodzą do lekarza zamiast korzystać z rad dr. Google również? Dobry trener ma wiedzę taką, jaką Ty możesz zdobyć za kilka lat jak będziesz wydawał na to sporo pieniędzy i poświęcał sporo czasu. Oczywiście nie mówię o Sebach i Karynach co od pół roku są fit i mają fp jako pro trenerzy, ale takim płacą idioci.
  • Odpowiedz
gość pracuje na siłowni -> jest dobrym trenerem.


@RodrigoMendelez: Zawsze można sprawdzić, czy są ukończone jakieś kursy, szkolenia, sprawdzić referencje itd. Idąc Twoim tokiem rozumowania, hydraulika też nie znajdziesz, bo sam się na tym nie znasz?
  • Odpowiedz
@Marbarella: heh, i na jakie kursy patrzysz? Kolega nie mógł znaleźć pracy to mu wypisałem ukończenie 2 kursów i znalazł pracę w 2 dni. Wiedzę ma ogromną, ale jej nikt nie sprawdza.
Kursy są gówno warte. W tym kraju nie ma dobrych kursów.
  • Odpowiedz
kursy, szkolenia, sprawdzić referencje

@lucek091: Wymieniłam kilka różnych opcji, poza tym istnieją renomowane ośrodki szkoleniowe, uczelnie itp. Są też takie, które dyplom wypisują na poczekaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ostateczna decyzja należy do klienta. W każdym razie sednem dyskusji jest to, że uważasz, że zatrudnianie personalnego trenera jest bez sensu, bo

w Polsce nie ma dobrych kursów

Ale w jaki sposób to się odnosi do tematu? Chciałbyś,
  • Odpowiedz
@Marbarella: branża rozwija się w dobrym kierunku? Rozwija się w ch%^&m kierunku, dla mnie wręcz absurdalnym. Branża została oparta na tym co się sprzedaje, a nie na tym co jest prawdziwe. Typowy Janusz nie potrafi odróżnić prawdy od kłamstwa, bo mało komu się szukać potwierdzenia każdego słowa trenera w publikacjach naukowych.

Zainwestowanie w trenera jest bardzo ważne - tutaj się zgodzę, ale znalezienie trenera graniczy z cudem. Mów co chcesz, siedziałem
  • Odpowiedz
mało komu się szukać potwierdzenia każdego słowa trenera w publikacjach naukowych.


@lucek091: Dlatego ważne jest, żeby były osoby odpowiednio przeszkolone. To jednak nie zmienia faktu, że nazwanie osoby, która zatrudnia trenera leniem jest nadużyciem. Tak jak napisałeś, nikt nie będzie szukał publikacji naukowych, bo ma swoje życie, rodzinę, pracę, życie towarzyskie i właśnie dlatego zatrudni profesjonalistę. Bo nie każdy chce siedzieć w temacie, spędzać pół dnia na analizowaniu poprawnych technik wykonywania
  • Odpowiedz