Wpis z mikrobloga

Chodzi mi tylko o moc obalającą a tą ma większą nawet 9mm od 5,7mm.


@nico112: Trochę teraz o tym czytam i nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia tego co napisałeś.

Ciężko znaleźć coś rzetelnego, na większości for dominuje opinia, że 5.7x28mm ma większą lub wręcz identyczną "stopping power" co 9×19mm
Tutaj np.
  • Odpowiedz
dlaczego więc mieliby rezygnować z mp5 na rzecz P90?

A rezygnują czy tylko uzupełniają uzbrojenie o P90?

Trochę teraz o tym czytam i nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia tego co napisałeś.

Moc obalająca wychodzi z zasady zachowania pędu(pod warunkiem nieprzebicia celu).

@Lumpart:
  • Odpowiedz
A rezygnują czy tylko uzupełniają uzbrojenie o P90?


@nico112: SS bez porównania częściej używają p90, swat chyba zrezygnował, używają za to częściej m4.
  • Odpowiedz
@Lumpart: P90, albo automatyczna krótka strzelba jak SRM 1208. Ewentualnie pistolet maszynowy z duża pojemnością magazynka (50 albo więcej)

@nico112: z P90 w typowym mieszkaniu będziesz strzelał z max 5 metrów, nawet jak będzie miał mniejszą moc obalająca niż 9mm to bez trudu można wpakować w sebixa kilka, kilkanaście kulek. Poza tym można kombinować z amunicją inną niż FMJ.
  • Odpowiedz
@nico112: z jednej strony tak, ale wciąż wole 50x5,7mm niż 30x9mm, choćby dlatego że jak dobrze trafię (np głowa), to nie robi różnicy czy w 9mm czy 5,7mm, a poza tym nie znam równie kompaktowego pistoletu maszynowego 9mm z kolbą, choć pewnie takie są. Jeżeli jest coś wymiarów P90 przy porównywalnych wymiarach lufy na 9mm, z dostępnym dużym magazynkiem to do mojego mieszkania byłoby idealne.
  • Odpowiedz