Wpis z mikrobloga

#pytanie #kiciochpyta #niewiemjaktootagowac

Szukam zaufanej instytucji charytatywnej(moze byc mala, moze byc duza):

Chce zrobić przelew stały dla jakiejś organizacji- bo mnie się powodzi całkiem nieźle, to bym wspomógł jakieś dzieci, niepełnosprawnych lub chorych etc.

oczywiście która organizacje wspomogę należny do mojego sumienia (byle nie na (i/e)migranta, psa, kota, innego zwierzaczka)

dodatkowo za każdego plusa w tym wpisie(do 00:00 13.09.2015), przeleje jednego cebuliona w pierwszym przelewie ...

  • 110
  • Odpowiedz
@pasczakk: jeżeli chcesz, podam Ci namiary na organizacje zajmującą się chorymi dziećmi. Miałem w niej praktyki i oni faktycznie tymi dziećmi się zajmują, zakupuja sprzęt do rehabilitacji i inne tego typu rzeczy pomagające w rozwoju tych dzieci.
  • Odpowiedz
@pasczakk: Stowarzyszenie Sieć Obywatelska "Watchdog Polska"
Dlaczego oni?
Ponieważ nie pomagają tylko wybranym grupą, ale całemu społeczeństwo. Potrafią się zorganizować, aby działać w ważnej sprawie w widocznymi efektami - np. NaszRzecznik.pl, czyli zmiana Rzecznika Praw Obywatelskich z takiego przyniesionego w teczce na dobrego kandydata, który zna potrzeby ludzi m.in. przez prace w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
Uważam, że co prawda ważne jest pomaganie biednym dzieciom, starcom, niepełnosprawnym, ale ważniejsze jest staranie się o zmiany społeczne. Trzeba pokazać, że to od nas zależy w jakim kraju będziemy żyć.

Czy
  • Odpowiedz
@pasczakk: Powinienes najlepiej znalezc osobe lub rodzine ktora potrzebuje pomocy i jej bezposrednio pomoc.
W takim wypadku pieniadze beda najlepiej wykorzystane, a Ty bedziesz sie najlepiej czul.
  • Odpowiedz
@pasczakk: AMUN - artysci malujący ustami lub nogami. Malują piękne kartki okolicznościowe i kalendarze, które, w ramach podzięki za dotacje, wysyłają do darczyńcy. Moim zdaniem, warto chociażby sprawdzić, czym się zajmują :)
  • Odpowiedz
@pasczakk: Przelewaj na jakieś mniejsze fundacje. One nie lecą w #!$%@?. Im się jeszcze chce i nie mają calej machiny urzędniczej do wykarmienia. Polecam "Rycerze i księżniczki"
Jak lubisz motoryzację to co jakiś czas organizują festyny dla dzieci z driftem w tle.
  • Odpowiedz
@measure: Tez mam dobre zdanie o tym hospicjum. W zasadzie historia podobna do Twojej. Dotyczyla mojej mamy gdzie z bratem w domu do końca przy ich wsparciu bylismy przy niej. Wypozyczanie sprzetu, lekarz na telefon czy dobra rada to u nich norma... To są dobrzy ludzie
  • Odpowiedz