Wpis z mikrobloga

#pytanie #kiciochpyta #niewiemjaktootagowac

Szukam zaufanej instytucji charytatywnej(moze byc mala, moze byc duza):

Chce zrobić przelew stały dla jakiejś organizacji- bo mnie się powodzi całkiem nieźle, to bym wspomógł jakieś dzieci, niepełnosprawnych lub chorych etc.

oczywiście która organizacje wspomogę należny do mojego sumienia (byle nie na (i/e)migranta, psa, kota, innego zwierzaczka)

dodatkowo za każdego plusa w tym wpisie(do 00:00 13.09.2015), przeleje jednego cebuliona w pierwszym przelewie ...

  • 110
  • Odpowiedz
@pasczakk: Zawsze się zastanawiam NA CO KONKRETNIE idą te pieniadze "na cele charytatywne" - na jedzenie, sprzęt medyczny, ubrania??? Bo z tego co słyszę to w sroc ludzi przekazuje haj na cele charytatywne a tak na prawdę to nie wiele z tego idzie na rzecz pacjentów. Mój niebieski pracuje z ludźmi niepelnosprawnymi umysłowo i jak zobaczyłam budynek w jakim oni żyją to pierwsze co mi przyszło na myśl to... Więzienie
  • Odpowiedz
Fundacja "FORANI" - zajmuje się pomocą poszkodowanym w wypadkach, chcą stworzyć infolinię "Wypadek i co dalej?", czyli co robić, gdzie się udać po pomoc. Znam osobiście założycielkę i jest to świetna kobieta, która kiedyś sama doznała wypadku, a teraz za całą okazaną jej pomoc odwdzięcza się w taki oto piękny sposób.
  • Odpowiedz
@pasczakk: To proponuje troche pochodzić po różnych dps-ach, nawet jako wolontariusz i obeznać sie w temacie. A potem myśleć o pomocy finansowej. Przy okazji: Nadzorowaniu czy te pieniadze idą na właściwe cele.
Jak chcesz na prawdę pomoc to pieniadze nie zawsze są jedynym wyjściem, one nie sprawia ze poczujesz sie lepiej ze cos zrobiles dobrze tylko dlatego ze przekazales ileś tam pieniędzy na dana organizacje. Chcesz pomoc? To idz do
  • Odpowiedz
@pasczakk:
Chcialbym male ogloszenie(jutro bede wolal wszystkich ktorzy zaplusowali, co by ich przypadkiem nie budzic teraz):

W zwiazku z bardzo szybko rosnaca iloscia plusow, zaczynam obawiac sie o swoje finanse

przeszacowalem wykop efekt i chcialbym nieco zmienic zasady, przepraszam wszystkich ktorych przez to w jakis sposob uraze, ale zobowiazuje sie do spacenia tego co jest
  • Odpowiedz
@pasczakk: Ode mnie tysięczny złocisz.

Sam uczestniczyłem w kilku akcjach, byłem wolontariuszem WOŚP, wraz z licealna klasą 2 razy przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę, raz tez zbieraliśmy maskotki dla ośrodka dla osób niepełnosprawnych (sama nasza klasa zebrała kilka reklamówek, z tego co wiem moje byle gimnazjum, pomimo porównywalnej do LO ilości uczniów zebrało mniej od mojego matfizu), więc mocno szanuję, bo wiem że praca przy tym nie zawsze jest fajna, ale efekt
  • Odpowiedz
Polecam Stowarzyszenie Odra - Niemen lub wpłatę na szpital św. Zofii w Warszawie. Deficytowy od lat, nie tną kosztów leczenia aby nie obniżać jakości usług od której często zależy życie noworodków. Na patologii noworodków robią cuda.
  • Odpowiedz
  • 0
@pasczakk: mireczku szczytny cel i wielkie serce! Nie plusuje bo musi Ci zostqc cos nq dobre piwko za akcje! Moja sugestia- poszukaj w swojej okolicy. Jest wiele dzieci ktore potrzebuja pomocy i na pewno znajdziesz taka. Pamietaj prosze ze wplacajac na jedno dziecko 200zl pomozesz bardziej niz wplacajac 200zl na jakas organizacje. I nie mowie o tym ze to glupota tylko o tym ze 200 dla instytucji ktora utrzymuje budynek
  • Odpowiedz
  • 0
@pasczakk: ja na Twoim miejscu, pieniądze odkładal na konto, a jak będzie juz spora suma dopiero znalazł fundacje i pomógł jakiemuś dziecku,ktore zbiera na leczenie za granicą czy coś takiego. Dużo większa satysfakcja wg mnie i widać ze konkretna osoba dostała pomoc
  • Odpowiedz