Wpis z mikrobloga

#angielski #naukaangielskiego #rpg

moja siostra zaczęła właśnie naukę w #gimbaza i jej nauczyciel stworzył grę RPG dzięki której dzieciaki uczą się angielskiego.
stwierdzam że to genialny pomysł na zainteresowanie uczniów taką formą prowadzenia lekcji i sama chciałabym coś takiego będąc w gimbazie ( ͡º ͜ʖ͡º)

zrobiłam nawet znalezisko z oficjalną stroną projektu i fanpejdzem w powiązanych, bo koleś ma zdecydowanie za mało atencji w porównaniu do tego co robi

http://www.wykop.pl/link/2744411/classroom-rpg-jezyk-angielski-w-formie-gry-rpg/
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@musialmi: cały angielski w gimnazjum mojej siostry będzie w formie RPG. każde dziecko tworzy swoją postać, zdobywa punkty doświadczenia, które może przeznaczyć na rozwój swojej postaci. expa zdobywa się na lekcjach gdzie uczniowie rozmawiają po angielsku wcielając się w swoje postaci. są też zadania do wykonania za golda, który też można na coś przeznaczyć. uczniowie którzy w ciągu określonego czasu zdobędą najwięcej expa i golda dostają klucze do gier na
  • Odpowiedz
@LisiOgon: No tyle to się zdołałem domyślić ;P Chodzi mi o rzeczy mniej oczywiste: po co są pieniądze w tej grze, co można dostać za jakąś przykładową aktywność, co daje rozwój postaci, jak się przekładają punkty na oceny. I czy oceny w ogóle istnieją?
  • Odpowiedz
@musialmi z tego co zdążyłam się dowiedzieć, za rozwój postaci na przykład w kierunku gotowania - można jeść na lekcji. za punkty w jeździe konnej - możliwość wychodzenia z klasy na krótki odpoczynek, są jeszcze możliwości dodatkowych punktów na testach, większej ilości nieprzygotowań itd. nie znam szczegółów, bo nie jestem z tym bezpośrednio związana, a moja siostra też jeszcze nie dowiedziała się wszystkiego o tej grze, bo nie miała za dużo
  • Odpowiedz
@musialmi: dyrektorka zna metody nauczania, poza tym z tego co wyczytałam na stronie internetowej prowadził on lekcje w innej szkole w ten sam sposób i spotkało się to tylko z aprobatą
  • Odpowiedz
@LisiOgon:
Mnie zastanawia jak np. będą wyglądać te pojedynku PvP.
AMA z tym nauczycielem mogłaby być bardzo ciekawa. Jak coś to wołaj gdyby się zgodził.
  • Odpowiedz
Jak mozna w to zagrac?

@czosnekiss:

nie wiem właśnie czy ktoś spoza szkoły może w to grać.

@LisiOgon: > Aby wziąć udział w Projekcie musisz uczęszczać do jednej z grup, które uczę. Jest to związane z faktem, że wszystkie czynności związane z CRPG odbywają się na
  • Odpowiedz
@LisiOgon: nie spodziewałem się, że ktoś wrzuci nas na wykop i to nawet mimo tego, że sam jakiś czas temu poczynilem w tym kierunku kroki :)

Z powodu drobnych zawirowań w poprzedniej pracy (nie związanych z projektem) przez jakiś czas były wątpliwości, czy uda się ruszyć dalej. Teraz wiadomo już, że projekt żyje i ma się dobrze :) W ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni ruszamy z trzecim sezonem.

Jeśli macie ochotę
  • Odpowiedz
@ClassroomRPG: ja mogę przyjąć na klatę więcej nieprzygotowań i mogę wychodzić na odpoczynek z pracy - powiem, że mogę, bo gram w grę ;)

to wychodzi na to, że to taki trochę larp :)

a tak serio serio - mam szieści parę lat, gram w gry i jarałoby mnie takie pomykanie z mieczem i mordowanie prezent continiusów czy innych fjuczur in the pastów.

człowiek by chciał sobie odświeżać/przyswajać nową wiedzę
  • Odpowiedz