Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie golfa IV 1,9 TDI aby tanio dojeżdżać do #pracbaza i właśnie przed chwilą, wracając z pracy tym tanim w eksploatacji wozem wypadł mi silnik. Tak k---a wypadł mi silnik na asfalt. Jebnęło tak, że aż tablica rejestracyjna spadła. J----y złom, teraz szukanie lawety, mechanik itd pewnie tysiak bądź lepiej w plecy. Pięknie się tydzień zaczął :/
#mechanikasamochodowa #motoryzacja #boldupy
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tfuj_pszyjaciel: @bury256: ile km masz w jedną stronę do pracy?

TDI nie spali tobie tych 5 litrów ON /100km, ponieważ te wartości osiągnie, kiedy będzie rozgrzany do temp. 90 C. Taki Golf aby osiągnąć odpowiednią temperaturę płynu chłodzącego oraz oleju silnikowego musi przejechać odpowiedni dystans, czyli od 4-6 km wzwyż i dopiero od takich wartości zaczyna się oszczędność na paliwie. Poniżej tego pali jak 3.0 V6 #takaprawda
  • Odpowiedz
@Kreation: Ja miałem dizelka z dotartym silnikiem ponad 600k przebiegu no i niestety pechowo poszła mi uszczelka na trasie, wyleciał olej, dwa cylindry zatarte :/ No i zmieniłem silnik, póki co pracuje ładnie. Zobaczymy na trasie :D
  • Odpowiedz
@tymc: A ogólnie auto jak oceniasz, ile za nie dałeś? Ale musiałeś kupić auto już z dmuchniętą uszczelką, przecież to chyba niemożliwe żeby podczas jednej jazdy ją wydmuchało i zatarło silnik?
  • Odpowiedz
@Kreation: Nawet z walniętymi gumami z tyłu jest ultrawygodny w porównaniu do np. Audi 100, którego poprzednio miałem. Ogólnie porządne auto, żadne plastiki nie skrzeczą, wszystko dobrze spasowane, nawet z tym przebiegiem trzyma się dzielnie. Ja dałem 2000, też nie jestem jakoś tak wkurzony. Po złotówie baleron, trochę patentów miałem i też w tym moja wina bo pewnie za bardzo go przewiałem na trasie jak on po mieście cały czas
  • Odpowiedz
general


@konradk: W te upały co były to i nic dziwnego, że był ruch na łączach. Na odc. 20 km w piątki, przy korkach widywało się po 5-6 aut w każdą stronę na awaryjnych i kierowcy zdesperowani z butelkami z wodą...
  • Odpowiedz