Wpis z mikrobloga

Uchodźcy pewnie będą dostawać od Niemców jakieś 1000 Euro z socjala (4000zł), a do tego jeszcze dach nad głową.
W tym samym czasie Polak będzie zasuwał na budowie za 1500zł i jeszcze bujał się z kredytem 20-30 letnim, zastanawiając się jak przeżyć do pierwszego.

A w mediach będą mówić, że i tak jest super, że się Polska rozwija i że może za rok pensje skoczą do 1600zł i że jesteśmy nietolerancyjni do tego ;)

#polska #zarobki #emigracja
  • 67
@DwaKolory: Ale proszę Cie taguj to jakoś z uchodźcami, islamem. Wszystko co napisałeś to prawda, ale nie mam ochoty po kilka razy dziennie widzieć to samo o nich. A też nie wiem do czego się przyczepiasz. Niemcy wydają swoje pieniądze nie UE. Ich strata. Nie możesz za wszystko obwiniać mediów i rządu. Teraz troche oprę się na stereotypach, przepraszam. Zazwyczaj ludzię którzy najbardziej narzekają na zasiłki w krajach zachodnich, sa równocześnie
@bihk: Napisałem o nielegalnym przekraczaniu granicy, czytaj uważnie...

Przekrocz sobie granicę np. z Rosją i zobacz jak Cię potraktują ;) Uchodźcy łamią prawo, łamią granicę, a w nagrodę dostaną jakieś 4-5 tysięcy miesięcznie.
@miki4ever: a jak nie będą pracować to co im zrobisz? To będzie jeszcze większa patologia, bo zaczną kraść i robić burdy, a już widać jak taką masę rozzuchwalonych ludzi powstrzymać
@jagodnik: Myślałem, że tag #emigracja wystarczy :)

Ale nie zgodzę się z tym, że ma to nas nie obchodzić. Ty myślisz, że oni będą w Niemczech siedzieć? Będą siedzieć właśnie m.in. w Polsce, tylko brać kasę w Niemczech... I taki muzułmanin będzie miał w kieszeni 5000zł i kupował sobie w niemieckim supermarkecie w Polsce gdzie pracuje kasjerka zarabiająca 1500zł.

To jest chore i to jest problem także Polski.
@bihk: Dobrze, to wyobraź sobie rok np. 1995 i przekraczanie granicy z Niemcami. Każdy kto próbował przekroczyć tak granicę był narażony na ogromne kary, pewnie włącznie z więzieniem.

Dzisiaj się nagle okazuje, że można sobie ot tak dowolnie przekraczać granice, nikt tego nie pilnuje, a dla tych co dojadą do mety czekają co miesiąc 3-miesięczne pensje Polaków ;)