Wpis z mikrobloga

Uchodźcy pewnie będą dostawać od Niemców jakieś 1000 Euro z socjala (4000zł), a do tego jeszcze dach nad głową.
W tym samym czasie Polak będzie zasuwał na budowie za 1500zł i jeszcze bujał się z kredytem 20-30 letnim, zastanawiając się jak przeżyć do pierwszego.

A w mediach będą mówić, że i tak jest super, że się Polska rozwija i że może za rok pensje skoczą do 1600zł i że jesteśmy nietolerancyjni do tego ;)

#polska #zarobki #emigracja
  • 67
@DwaKolory: "bo skoro maja zaczynać nowe zycia od zera to wybierają kraj gdzie bedzie im sie żyło najlepiej? Kraj w ktorym maja rodziny?" Chyba ci umknął ten komentarz wiec wklejam jeszcze raz
@lizakoo: ok, zle sie wyraziłem, chodziło mi o to, ze socjal w Niemczech jest przyznawany tylko do momentu znalezienia pracy przez urzad, co działa bardzo sprawnie. Jak ktos nie przyjmie tej pracy to traci socjal.
@bihk: Nie umknął, bo to na niego Ci odpowiedziałem że jest parę innych miejsc na Ziemi, gdzie można żyć lepiej - paradoksalnie wokół Syrii są Państwa które są jednymi z najbogatszych na świecie.

Ale prawdopodobnie w żadnym z tych Państw nie płacą takiego socjala co w Niemczech i tylko tyle. Chciałem tylko zwrócić uwagę na ciekawe dysproporcje :-)
@DwaKolory:

Wyjaśnijmy sobie tę różnicę:

o emigracji i emigrantach mówimy w sytuacji gdy ktoś skądś wyjeżdża. Na przykład: Podczas drugiej wojny światowej wielu Polaków wyemigrowało do Wielkiej Brytanii.

o imigracji i imigrantach mówimy, gdy ktoś gdzieś przyjeżdża. na przykład: Podczas drugiej wojny światowej w Wielkiej Brytanii nastąpiła wielka imigracja ludzi ze wschodniej Europy.

Tak więc: obecnie Unia Europejska ma wielki problem z imigracją ludzi z Afryki Północnej. Ludzie ci emigrują głównie
Uchodźcy pewnie będą dostawać od Niemców jakieś 1000 Euro z socjala (4000zł)


@DwaKolory: Skąd wy #!$%@? bierzecie ten 1k euro? xD Już któryś raz to widzę
A i na domysłach to Ty daleko w dyskusji nie zajdziesz. Pewnie będą dostawać, pewnie nie będą pracować, pewnie będą kraść. Tak, tak, z tym, że brak jakiegokolwiek poparcia tych słów.
@NuGuns: Na reddicie w r/europe piszą właśnie o 1260 euro, ale piszą też o tym, że w tym samym czasie dana osoba szuka pracy i zazwyczaj ją znajduje, jeśli nie szuka to po zasiłku - o tym wykopki zapominają :)
@innv: Masz rację z tą emigracją/imigracją. Szczerze? Wpisałem tag imigracja i strasznie mało obserwujących było jak na skalę tego co się dzieje na głównej, więc wpisuję "emigracja" i patrzę "ooo, to chyba tak oni to tagują". Mój błąd, nie pomyślałem że ten tag jest o emigrantach z Polski :)

@NuGuns: @piternet: Właśnie na tym cały absurd polega, że oni mają dostawać duże pieniądze, a połowa osób tutaj oburza się