Wpis z mikrobloga

@nadmuchane_jaja: Dosyć często mi się zdarza, że muszę robić coś o czym nie mam pojęcia i uczę się w trakcie. Zawsze mam to uczucie na początku, że "o ja #!$%@? co za gówniana technologia, przecież to nie działa nic się nie da zrobić itp.". Z czasem nauczyłem się, że rzadko zdarza się, żeby technologia była gówniana, o ile umie się nią posługiwać. Jest parę wyjątków (np. GWT xD).
  • Odpowiedz
@schemaName: to było chwilowe zwarcie mózgu, pierwsze co przyszło mi do głowy :D osobiście używałem tego kilkanaście razy do zapisywania ustawień np. aplikacji ewentualnie jakąś prostą bazę danych na własne potrzeby, która będzie trzymała informacje w plikach XML. Działa to bardzo prosto i niezawodnie. Bardzo fajną bibliotekę ma .NET :)
Kiedyś pamiętam zrobiłem taki #!$%@? do protokołu SOAP, który generował mi XML'a właśnie z obiektu (wg. specyfikacji producenta systemu) i
  • Odpowiedz
@Tilannon: bardzo łatwo za pomocą serializacji tworzy się też standardy plików do wymiany np. między aplikacjami. Tworzysz dwa identyczne obiekty i rzutujesz podczas 'wciągania' pliku oraz przy jego 'wypluwaniu'. Poczytaj, przydaje się :)
  • Odpowiedz
@nadmuchane_jaja: To jest SOAP o czym mówisz. Ja myślałem przy tym przykładzie co podałem bardziej o jakiś dokumentach, które mają fizyczne odwzorowanie. Trzeba zapisywać ich wcześniejsze wersje do bazy itp. XML jest naturalnym sposobem trzymania takich informacji.
  • Odpowiedz
@Tilannon: SOAP podałem jako przykład, który ja wykorzystałem po serializacji. Tworzyłem gotowe 'zapytania' z obiektów. Bardzo wygodne to było.
Osobiście serializacji nie uzywałem zbyt często bo trochę innego typu aplikację koduję. Używałem natomiast zawsze do wymiany danych lub ich zapisywania, np. ustawień aplikacji, etc. W formie XMLa są czytelniejsze, łatwiejsze w obróbce przez inne programy, etc.
  • Odpowiedz
to akurat powszechna opinia :D


@nadmuchane_jaja: Wśród much powszechną opinią jest, że gówno to świetne pożywienie.

naucz się programować, a nie języka programowania... jak zrozumiesz filozofię tej pracy, zrozumiesz też, że język to tylko narzędzie :)


@nadmuchane_jaja: I to pisze ktoś wrzucający tu takie #!$%@? obrazki:) Czy to już hipokryzja?
  • Odpowiedz
@-PPP-: nie bardzo rozumiem porównanie do gówna i much... czy któraś z much uważa gówno za cudo? :) jeśli tak, to masz rację... w świecie Javy pewnie znajdą się ludzie, którzy ją zrozumieli, okiełznali i wycisnęli do ostatniej kropelki jej możliwości :) tylko to trochę tak jak z ASM i przykładem z koniem... można w dzisiejszych czasach podróżować przez Europę konno, tylko... po co u licha? :) są samoloty, samochody,
  • Odpowiedz