Wpis z mikrobloga

@villager: mam problem z dwoma interfejsami, które przygotowała zewnętrzna firma dla pewnego systemu obliczeniowego... są po prostu za wolne, korzystają tylko i wyłącznie z wbudowanych mechanizmów optymalizacji :( generalnie to długa i nudna historia o której pisać tutaj nie powinienem, pożaliłem się, posiedzę nad tym kilka godzin i pewnie jak zawsze coś z tego wyjdzie :) mam awersję do Javy, taki już jestem... wychowałem się na C :)
@nadmuchane_jaja: Co rozumiesz przez interfejsy ? Bo ja rozumiem to, że sam piszesz do nich implementację ? Zresztą w każdym języku można napisać gówniany kod, który będzie działać wolno, a Java akurat już od dawna nie jest wolna, gdzieś od wersji 1.4/1.5. Pamiętaj też, że pierwsze uruchomienie zawsze będzie wolniejsze niż następne bo JVM musi się "rozgrzać".
@soso: masz rację, ja mam po prostu javę na czarnej liście bo to już 2 projekt na którym pracuję i jestem tzw. wielojęzykowcem... pracuję głównie po stronie hostowej przy aplikacjach serwerowych... gdy tylko pojawia się temat Javy, ich rozwiązań na platformy Mainframe to zawsze wypływa problem wydajności :-( I dzisiaj mam właśnie z tego powodu kupę beznadziejnej, nudnej roboty, aby ustalić 'co się wysrywa'. Czy to wina programisty czy samego środowiska?
@PanSeler: nie wiem jaką metodę nauki wybrałeś, ale odrzuć wszelkie tutoriale i przeklejanie kodu... spróbuj od prostych programów (jeśli jesteś zupełnym laikiem w dziedzinie) od takich w stylu dodaj a + b; wyrzuć to na ekran, skieruj do pliku, zrób serializację do xmla, ...dobra, wróć... po prostu nie ucz się z tutoriali jakiś mega wypaśnych rzeczy, charakterystycznych dla konkretnej platformy/języka... spróbuj zrozumieć jak buduje się programy i na czym to polega
generalnie to długa i nudna historia o której pisać tutaj nie powinienem, pożaliłem się, posiedzę nad tym kilka godzin i pewnie jak zawsze coś z tego wyjdzie :) mam awersję do Javy, taki już jestem... wychowałem się na C :)


@nadmuchane_jaja:
1. Java w wersji standardowej nigdy nie była projektowana pod superwydajnośc ani broń boże, realtime - da się, ale są od tego specjalne VM
2. Nie umiesz albo Ty, albo
@edgar_k: chyba trochę za poważnie odebrałeś mój post :-) taka robota, nic nie jest idealne :-) java przynajmniej jest 'czytelna' jak po kilku miesiącach/latach trzeba coś pogrzebać... dajmy na to C po kilku miesiącach wygląda dla mnie jakbym czytał koran :) w oryginale :D
swoją drogą z tego co wiem (ale może moja wiedza nie jest na tyle rozległa bo to dosyć specyficzna działka) implementacja VM javy na mainframe jest dosyć
@Tilannon: jak już pisałem to długa i nudna historia :) kupilśmy (jako firma) produkt X, który używa tej, a nie innej technologii... sam dystrybutor niewiele nam może pomóc, a autorzy w ogóle nie chcą gadać... dlatego grzebiemy sami, a że ja przejawiałem jako takie pojęcie to zostałem wytypowany... ehhh... stary :) pracowałeś kiedyś na projekcie? :D 90% ludzi to klepacze kodu :D reszte 10% to różnie bywa :D

to troche jak