Wpis z mikrobloga

@Butterface: nie sluchaj #!$%@? typu nie mozna jesc po 18 itp. ja od wielu miesiecy, niezaleznie czy redukcja czy masa jem bezposrednio przed snem wegle+bialko+tluszcz. nie widze zadnych negatywnych efektow, a wrecz przeciwnie - czuje znacznie lepsza regeneracje na drugi dzien, co wynika z tego (w duzym uproszczeniu) ze organizm ma skladniki do regeneracji w trakcie snu.
@Karoleer: Problem właśnie w tym, że ja mam kłopoty z układem trawiennym i szukam przyczyny. Też się świetnie wysypiam i regeneruję, ale z rana takie bączury lecą, że aż strach podnosić kołdrę xD
@Butterface: Białko się ciężko trawi a na dodatek kazeina która jest w twarogu, długo zalega w żołądku. To kiepski wybór przed snem bo obciążony układ trawienny sprawia, że jest on mało efektywny. Jak jesz te serki w małej ilości to pewnie za bardzo tego nie odczujesz, ale na pewno są lepsze produkty na ostatni posiłek, szczególnie tak późny.
@C19H28O2: @Butterface: z drugiej strony jeśli zrozumiemy, że białko to nie tylko budulec ale nieodłączny składnik niemal wszystkich procesów chemicznych w organizmie to pojawia się funkcja kazeiny jako bardzo silnej substancji antykatabolicznej.
Lepiej mieć kazeinę w diecie niż jej nie mieć. A kiedy jeść, to na naszym poziomie raczej kwestia tego jak się czujesz po tym rano.
@C19H28O2: Dzięki za wyczerpującą informację. Niestety nie za bardzo mam jak odpuścić ten serek, bo wyrobiłem sobie przyzwyczajenie i nawet nie wyobrażam sobie nic innego na kolację zjeść, dlatego spytam jeszcze, która z tych opcji jest lepsza:
1. Zjedzenie serka godzinę/dwie przed snem.
2. Przyjęcie enzymów w trakcie kolacji.
3. Jedno i drugie?
@berti: Dobra, w takim razie zostawiam tylko będę jadł trochę wcześniej. Rano czuję się zawsze jakbym miał pusty żołądek i pierwsze co robię to jem śniadaniowego szejka, więc chyba nie mam problemu z metabolizmem w trakcie snu.

Dzięki za odpowiedzi.
@Butterface: Wypróbuj po kolei każdą opcje i sam oceń co dla ciebie jest najlepsze. Na pewno zjedzenie posiłku na przynajmniej 1h przed snem, będzie lepszym rozwiązaniem. Co do enzymów to nigdy ich nie testowałem więc nie mogę się na ich temat wypowiedzieć.
@Butterface: A ile masz tego bialka w diecie ? Moze po prostu przesadzasz z jego iloscia, stad probklemy trawienne. Budujac mase, nie ma sensu pakowac w siebie wiecej niz 1.6-1.8g na kg masy.