Wpis z mikrobloga

@Cervantes006: @Nidden: @Dobre_bo_z_Marcepanem: @Arveit: @drathvader: @historiofil: @ImperiumCienia: @Lumpart: @obcy19: pracowała ze mną taka jedna weganka, która mi to wytłumaczyła. otóż żeby krowa dawała mleko, musiała wczesniej być w ciąży, więc mleko jest efektem gwałtu na krowie, bo przecież nie zapłodnił jej przypadkowo byk, tylko inseminator strzykawką. codziennie na świecie gwałci się setki milionów krów, a efekt gwałtu dolewa do płatków i kawy #
@Porazka_Sezonu: taka prawda, przemysl mleczarski jest straszny. krowy sila zapladniane, cielaki po narodzinach sa odbieranie krowie. cielaki meskie sa zabijane, zenskie przeznaczane do reprodukcji i produkcji mleka. gdy juz niezdolne do rozrodu, zabijane i przeznaczane na mieso.

osobiscie mnie taki proceder obrzydza i sklonilo mnie to do bycia weganinem. was do tego oczywiscie nie namawiam, ale warto zadac sobie pytanie: czy konieczne jest wybieranie produktow odzwierzęcych, skoro mozna z nich zrezygnowac,
@Hyakinthos: dzieki obecnej wiedzy naukowej wiemy, ze rosliny nie posiadaja ukladu nerwowego i niezdolne sa do odczuwania bólu. ewolucja wyposazyla je w niektore mechanizmy obronne, czy sprzyjające rozwojowi. mozesz to zaobserwowac patrzac na rośliny, ktore sie nachylaja do promieni slonecznych lub odchylaja od zrodel gorąca ale daleko temu do odczuwania czegokolwiek.

:)
@Hyakinthos: dobra, postawiles teze przeciwna obecnej wiedzy naukowej. na czym bazujesz swoje stwierdzenia?

opublikuj swoje teorie w pismach naukowych i poprzyj badaniami, zostaniesz znanym naukowcem jesli te rewelacje okaza sie prawda xD
@SeriousGuy: Jesteś wierzący ? Bo jeżeli tak to masz w biblii zapisane po co Bóg stworzył zwierzęta. Jesteśmy wyższym gatunkiem na szczycie drabiny pokarmowej. Spoko walcz sobie ale efekt może być kiedyś taki że krowy znikną całkowicie bo są hodowane jedynie przez człowieka do określonych celów.
@ediz4: nie jestem wierzący. jak dla mnie ludzie sa na "szczycie lancucha pokarmowego" przez swoj wlasny egocentryzm. jestem realista i wiem, ze nigdy nie dojdzie do weganizacji spoleczenstwa. wazne, zeby kazdy zyl zgodnie ze swoim sumieniem i przekonaniami.:)
@notanumber: szczerze mowiac nie zastanawialem sie nigdy nad takim rozwiazaniem sprawy i nie jest to kwestia na ktora mozna odpowiedziec bez glebszego namyslu, wiec w tym momencie ciezko mi sie wypowiedziec.

co do miesa wyprodukowanego w laboratorium mysle, ze moznaby je nazwac weganskim.
@SeriousGuy: Ja jako dzieciak uczestniczyłem w procederze "świniobicia" kilka razy i nie mam problemu ze spożywaniem mięsa. Nawet ostatnio jem go sporo więcej żeby zapewnić sobie odpowiednia ilośc białka w diecie. Ja nikogo nie namawiam do jedzenia mięsa i #!$%@? mnie jak ktoś mi mówi że nie powinienem go jeść.
@tfuj_pszyjaciel: ale ja nie mowie, zebys nie spozywal miesa ( ͡° ʖ̯ ͡°). nie mam nic przeciwko jedzeniu miesa przez innych, jak chcesz to jedz. mi chodzi tylko o to, ze duzo ludzi ( jak ja i moj rozowy kiedys ) nie zdają sobie sprawy jaki jest proceder produkcji miesa czy produktów odzwierzecych, jakkolwiek smiesznie to nie zabrzmi.

wiec powtorze raz jeszcze: niech kazdy je to, na
@SeriousGuy: jedna znajoma weganka wrzucała filmiki z eksperymentów, na których naukowcy udowadniali, że i owszem, roślina cierpi i to bardzo bardzo prawdopodobne, niestety to było dawno temu więc nie jestem w stanie filmiku wrzucić
nie rozumiem natomiast kompletnie w jaki sposób ma to pomóc krowom, kurom i reszcie zwierząt, że kilka na sto osób nie będzie jadło tych produktów, na pewno nie zmieni to ich losu, jedynie może pogorszyć, że nie
@Dziobaczka: jezeli okaze sie, ze rosliny faktycznie odczuwaja bol to prawdopodobnie przejde na witarianizm ( niespozywanie jedzenia, ktorego zbieranie uszkadza lub zabija rosline ), poki co nie ma zadnych pewnych przeslanek na ten temat.

w diecie weganskiej ciezko jedynie o witamine b12, mozna ja znalezc w grzybach i wzbogacanych mlekach roslinnych. wedlug zalecen who dieta ta jest odpowiednia dla kazdego, ALE tez trzeba zwrocic uwage na to co sie je: trzeba
@SeriousGuy: no to powodzenia, faktycznie zostaną kamienie
a że jets przetworzone to chyba oczywiste, tak się boją mięsa, a niby te super wegańskie potrawy na tackach to są nie przetworzone? ale niech każdy wierzy w to co chce, niezła nisza na biznes, pomyślę o tym
pracowała ze mną taka jedna weganka, która mi to wytłumaczyła. otóż żeby krowa dawała mleko, musiała wczesniej być w ciąży, więc mleko jest efektem gwałtu na krowie, bo przecież nie zapłodnił jej przypadkowo byk, tylko inseminator strzykawką. codziennie na świecie gwałci się setki milionów krów, a efekt gwałtu dolewa do płatków i kawy


@analogowy_dzik: to jest akurat prawda, krowa jest zapładniana (naturalnie albo nie) żeby mogła po urodzeniu dawać mleko. Cykl