Wpis z mikrobloga

Podsumowując:
1. Jedź pod wpływem alkoholu
2. Uderz w motocyklistę
3. Ucieknij z miejsca zdarzenia (bo nawet nie zauważyłeś, że jesteś sprawcą kolizji
4. Motocyklista podnosi się i Cię dogania mówiąc, żebyś się zatrzymał i wszystko ma nagrane
5. Znowu uciekasz
6. Sprawa trafia do sądu i dostajesz karę
7. Trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i 12k grzywny
8. Nazywasz się Jerzy Stuhr

Zawsze mnie wkurzają niewielkie kary dla gwiazdorów-przestępców. Uważam, że kary powinny być dla nich jeszcze większe, jako wzór i sygnał do pozostałych, że za złamanie prawa jest kara, a Twój status społeczny nie ma wpływu na jej wysokość.

#kierowca #samochod #alkohol #kierowcy
BlackBlack - Podsumowując:
1. Jedź pod wpływem alkoholu
2. Uderz w motocyklistę
3. Uc...

źródło: 9079b138-28e7-48dc-b7db-8343aa3d2b33 (1)

Pobierz
  • 53
@janekplaskacz: ja dostałem zakaz na 5 lat za to ,że były znajomy mnie wrobil w kierowanie pod wpływem i wjechanie w puste rolne pole poza zabudowanym xd witamy w Polsce odwołanie i dowody nic nie dawały pokazałbym akta ale w sumie chętniej to bym je spalił a dodatkowo 5tys grzywny plus drugiej jakieś 1200 i koszta sądowe plus adwokat przez chyba ponad 2 lata rozpraw
Zawsze mnie wkurzają niewielkie kary dla gwiazdorów-przestępców. Uważam, że kary powinny być dla nich jeszcze większe, jako wzór i sygnał do pozostałych, że za złamanie prawa jest kara, a Twój status społeczny nie ma wpływu na jej wysokość.


@BlackBlack: trochę sobie przeczysz uważając, że mają być wyższe bo są celebrytami a potem piszesz, że to nie powinno mieć znaczenia. Zdecyduj się
@BlackBlack: No u nas wyroki osób sławnych to jest kpina. Przecież nawet te 6 lat które dostał mąż górniakowej za przekroczenie prędkości, śmiertelne potrącenie na czerwonym świetle na pasach pod wpływem kokainy to jest żart
@RoobRoys: Właśnie na tym polega problem. Dużo osób w Polsce usłyszało o tym niskim wyroku i wiele sebków w takiej sytuacji może zachować się podobnie, bo w sumie kara niska. Przy tego typu głośnych sprawach pojawią się przestrzeń na surowy wyrok.

Dziwne byśmy wiedzieli jakie wyroki są na porządku dziennym, jak dziwnym trafem o takich sprawach nie mówią największe krajowe media. Ciekawe dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BlackBlack kolega pracował jako kierowca busa. zatrzymał się i wysiadł z auta, żeby zapytać gdzie wylądował towar pod sklepem. Kiedy wsiadł do bus, za jego samochodem zatrzymał się dziadek,żeby odpocząć. Kolega potrącił dziadka i ten wpadł pod busa łamiąc żebra. Kumpel nie był w stanie zauważyć dziadka. Nie był pijany ani pod wpływem narkotyków. Zabrali mu prawo jazdy, a prokurator wnioskuje zabranie prawa jazdy na PIĘTNAŚCIE LAT. Czy to nie jest absurd?
@BlackBlack: Jak wyżej było pisane, wiesz jak wyglądają wyroki po takich akcjach w przypadku nie-celebrytów? 2 lata temu wjechał w moje auto #!$%@? patus bez prawka nie swoim samochodem, oczywiście się nie przyznawał (nie miałem wtedy jeszcze kamerki), ale miejsca uderzenia ewidentnie wskazywały jego winę. Sprawa poszła do sądu, ostatecznie dostał trochę ponad 200 zł kary + zapłacenie za koszty sądu.